20 ilde eş zamanlı Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 çirkin için yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Güvenlik Genel Müdürlüğü ÇIFTLIK Ofis Başkanlığı koordinasyonunda tevhit yanlışlık örgütleriyle mücadele kapsamında daha ilk düzenlenen operasyonların arkası sıra çalışmalara bitmeme edildi.

KOM EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda yaka şeridinde yaşayanların üzerinde etki, zor, tehdit ve hız yöntemlerini kullanarak kendilerini cesamet erklerinden faik göstermeye çalışan, mevki turizmini huysuz etkileyen mafya tipi kombinasyon cürüm örgütleri ve bu örgütlere zırh sağlayan suç gruplarına yönelik Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Daire Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE CÜRÜM ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Münevver, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Cıvıl Cıvıl, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak almak için 20 ilde “suç harıldamak üzere örgüt kurmak, örgütün faaliyetleri kapsamında plaçka, tefecilik, yıldırma, isteyerek kanlı” suçlarını etkin 12 tevhit yanlışlık örgütü belirleme edildi.

Ayrıca söz konusu örgütlere cebe realizasyon ederek 6136 sınırlanmış Kanun’a mugayeret suçunu aktif, amme güvenliği ve barışına gözdağı oluşturan 27 cürüm grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun üzerine Cumhuriyet başsavcılıkları yoluyla haklarında denetim kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması için bu sabahleyin senkronik “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.Share: