22 yıldır oğlunu bekliyor

ANTALYA’de, henüz ilk çalıştığı hisse senedi yerinde küsurat parasını almak için ‘İstanbul’a gidiyorum’ diye evden ayrılan oğulları Erdal Silah’den 22 yıldır olgun alamayan Yüce Haydar (64) ve Sakine Zırh (60) çifti, çocuklarının bulunmasını istiyor. Sakine Silah, yüreğinde sönmeyen bir ızdırap olduğunu belirterek, “22 yıldır güneşim batmış. İnşallah gelse birlikte güneşim doğsa” dedi.

Antalya’bile oturan Erdal Silah, 2000 yılının Teşrinievvel ayında 19 yaşındayken ailesinin izniyle İstanbul’a klima kurgu işinde çalışmaya gitti. Erdal Zırh, tıpkısı müddet çalışıp parasını alamayınca gene Antalya’ya döndü. Bu süreçte aylak mütezayit Erdal Cebe, babasından telefon faturasını bayılmak için mal istedi. Münasebetsiz yanıt düzlük Erdal Zırh, annesi Sakine Zırh’ye İstanbul’a gideceğini, bozuk çalıştığı yerde mütezayit parasını alacağını söyleyerek evden ayrıldı. Mürtefi Haydar ve Sakine Silah çifti benzeri süre çocuklarına ulaşamayınca polise kaybolma ihbarında bulundu. Bütün arama çalışmalarına rağmen çocuklarına ulaşamayan Zırh çifti, 22 yıldır oğullarını arıyor.

‘PARAMI ALMAYA GİDİYORUM’ DİYE EVDEN ÇIKMIŞOğlunun 22 yıl önce evden çıktığını ve tıpkısı daha dönmediğini söyleyen Yüce Haydar Silah, “Zaruri mercilere, karakola başvurdum, son alamadım” dedi. Oğlunun leşker kaçağı gözükmesinden kıran arandığını tamlayan Büyük Haydar Cebe, “Çocuğumun bulunmasını istiyorum. Sebepleri hangi olursa olsun, eğer ortada kayıp tıpkısı koca varsa, devletin bunu bulup bana getirmesi geçişsiz. Ölmüş mü, sağ mı onu de bilmiyorum. Öldüyse ölüsünü bildirsinler” diye niteleyerek konuştu.’ASKERDEN ŞEHİTLER GELİYOR, EGO ONLARA İMRENİYORUM’Kayıp oğlunun beraberinde 3 kızı olduğunu tamlayan Yüksek Haydar Zırh, “Fazladan benim bir tane oğlum, tek güvencem. Oğlumun celal tarafından bulunmasını vatandaş olarak rıza hakkım var. 22 yıldır bunun acısını çekiyorum. Askerliğini yapmamış, askerden şehitler geliyor, ben onlara imreniyorum. Keşki benim oğlum dahi askere gitseydi de şehit namına gelseydi. O ahit oğlum şehit oldu diye sevinirdim. Deminden martir birlikte değil, beyninde birlikte bulunmayan. Sanki hiç doğmamış, yaşamamış kabilinden. Bu da benim ağrıma gidiyor. Ölüsü olsa on paralık olmazsa mezarına masraf müzakere ederim, duasını okurum” dedi.’22 YILDIR GÜNEŞİM BATIK’Oğlunun küs gittiğini, 22 yıldır ulaşamadığını anlatan gözü yaşlı Sakine Cebe ise “Küstü gitti, 22 yıldır güneşim çekik. İnşallah gelse üstelik güneşim doğsa. Çalıştığı yerden parasını alamadı. Onu kabul etmek amacıyla evden gitti. Bana elhak ‘Anne tıpkısı işe yaramıyorum, çalıştığım yerden paramı alamıyorum, ben gideceğim, buraları tecezzi edeceğim’ dedi. ‘Gidersen ben yaşayamam’ dedim ama dinlemedi. Onsuz elhak yaşamıyorum” ifadelerini kullandı.’YÜREĞİMDE 22 YILDIR SÖNMEYEN ACI VAR’

Ortadan kaybolmadan ilk oğlunun, aşağı kızıyla aynı nöbet telefonda görüştüğünü belirten Sakine Silah, “Ben ayrımsız anneyim. Kıpırdak geberik gibiyim, oğlumun dönüp gelmesini istiyorum. Yüreğimde 22 yıldır sönmeyen yara var. Gelirse güneşim doğar, bilcümle küskünlüklerim biter. Ruh diye bire bir husus kalmadı. Şayet beni seviyorsa ve duyuyorsa karşıma çıkar. Ömrümü aldı gitti” diye konuştu.Share: