29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Van, Muş ve Bitlis’te Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Van Valiliği önünde düzenlenen merasim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ilbay ve Şehremaneti Başkan Vekili Ozan Balcı ile Açıkgöz Düzenlilik Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene, İl Cingöz Komutanı Sancak Hüseyin Bekmez, İl Güvenlik Müdürü Atanur Aydınlık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Çelikel, vali yardımcıları, kaymakamlar, gelgel amirleri ve gaziler katıldı.

Muş

Muş’ta birlikte Ilbay İlker Gündüzöz ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Entelektüel Özarslan, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sonuç bulan törene, İl Kurnaz Komutanı Albay Mehmet Kasım Evliya, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çetin, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yaşar Karadağ, siyasal parti temsilcileri, gurur amirleri ve öğrenciler katıldı.

Bitlis

Bitlis’te Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, Ilbay Oktay Çağatay ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Necmi Menteş’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, İl Jandarma Komutanı Sancak Eyüp Subaşı, Emniyet Müdürü Şevket Özcan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Durmuş Yüce Karakoca, çalım amirleri, siyasal parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Share: