3 kızını ve karısını uykusunda öldüren şahsiyet, eşiyle karı satışından ortalık tartışmış!

Şırnak İdil ilçesi Kullanılmamış Mahalle Botaş Caddesi’nde Hasan Karaaslan, geçkin geceleyin evde uyudukları sırada eşi Leyla ile kızları Kükremek (17), Ferişte (16) ve Şerife K’ye (13) pompalı tüfekle keskin etti. Daha sonra silahıyla karakola giden Hasan K, eşini ve çocuklarını öldürdüğünü belirtti.

2 ÇOCUĞU KADER ESERİ KURTULDU

Olay takkadak komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu ise talih eseri katliamdan kurtuldu. Zanlı Karaaslan olayı gerçekleştirdikten sonraları emniyete anbean silah ile gelişigüzel teyit oldu. Elan sonra görüngü adına mevrut afiyet ekipleri hayatını kaybeden üç kızı ve annelerinin cansız bedenlerini otopsi olmak için Şırnak Mehabet Hastanesi’ne götürdü.

BABA TUTUKLANDI

Olay yerine polis güçleri ve 112 Evgin Esenlik ekipleri gönderme edildi. Ekipler, Hasan K’nin eşi ve 3 kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, ölü açımı için Şırnak Azamet Hastanesine gönderildi. Gözaltına alınan meşkûk Hasan K’nin emniyetteki işlemleri sonrası atıf edildiği adli mercilerce tutuklandı.

15 YIL ÖNCE TEDAVİ GÖRMÜŞ

Mavera yandan ağababa karşı mütekellim komşular, şahsın psikolojik rahatsızlığının bulunduğunu aktardı. Hasan K’nin 15 yıl ilk Elazığ’da bir hastanede otama gördüğü öğrenildi.

EVİ SATTIĞI İÇİN ARALARI BOZULMUŞ

Babanın sessiz ve sakin benzeri yapısı olduğuna özen çekici belde sakinleri, yaşadıkları şaşkınlığı anlattı. Çiftin ortada anlaşmazlıkların bulunduğunu belirten komşular, Hasan K’nin evini sattığı üzere karısıyla cenk ettiğini üstelik belirtti. Öte yandan geçmiş gece evde 4 devam kız çocuğunun bulunduğu, 7 yaşındaki çocuğun katliamdan buzdolabının arkasına saklanarak kurtulduğu öğrenildi.Share: