4 ildeki hep 10 gayrimenkul özelleştirilecek

Kaynak ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muş’ta 4, Muğla’da 3, İstanbul’da 2 ve Mersin’de ayrımsız taşınmazın “as” yöntemiyle özelleştirileceğini bildirdi.

ÖİB’nin özelleştirme süreçlerine ilgilendiren duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Muş-Merkez’deki bütün 87 bin 351 metrekarelik 4 gayrimenkul, Muğla- Bodrum’daki toplanmış 13 bin 963 metrekarelik 3 taşınmaz, İstanbul- Büyükçekmece’deki 8 bin 800 ve Eyüpsultan’daki 5 bin 374 metrekarelik 2 emlak ile Mersin Ağacı- Tarsus’taki 1535 metrekarelik emlak özelleştirilecek.

Birden çok öneri sahibinden bağlı zarfla teklif kabul etme, mülakat ve parça usulüyle yapılacak ihaleler, teklif sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek belirgin artırmayla sonuçlandırılacak.

İhaleye temel ve hukuksal şahıslar, eş etap grupları (OGG), kooperatifler, evkaf ile belgelerinde gayrimenkul edinebileceklerine dayalı hükümranlık bulunan dernekler katılabilecek. Envestisman fonları ise çabucak ayrımsız OGG içre vadi alabilecek. Girişim grubu ortaklarının topu topu envestisman fonu olamayacak.???????

İsteklilerin, akıbet tekliflerini, süzülmek istedikleri ihaleye göre 17, 18 ve 19 Familya 2023 tarihlerine büyüklüğünde vermeleri gerekiyor.

Share: