53 yaşındaki sportmen 42 kilometrelik maratonu 2.’likle tamamladı

İstanbul’da bu sene 44.’sü düzenlenen İstanbul Maratonunda Afyonkarahisarlı atlet Ayhan Duymuş; 50-54 gözyaşı kategorisinde 42 kilometrelik maratonu 2.55’lik dereceyle 2.’likle tamamladı.

Dünyanın ve Avrupa’nın sunu yetişkin maratonlarından biri yerine değerlendirilen İstanbul Maratonu, 44’üncü kat düzenlendi. Dünyada ayrımsız kıtadan diğerine koşulan yegâne koşun olan 44. İstanbul Maratonu’nda Afyonkarahisar’ı temsilen 53 yaşındaki sporcu Ayhan Duymuş katıldı. Faik performansıyla genel sıralamada 48. sırada saha düzlük Ayhan duymuş, 50-54 yaş kategorisinde ise dünya 2.’si yerine yarışı tamamladı.

Çok dayanıklı bir maraton olduğunu dile getiren 53 yaşındaki sportmen Ayhan Duymuş, “2. namına memleketimi yeryüzü bereketli şekilde kumar ettim. Allah’a şükür az buçuk sakatlıklar yaşadık amma bu yarışta tahakküm bir yarıştı. Tüm sportmen arkadaşlarımı kutluyorum. Bu zor koşuda mücadelelerinden yağlık kutluyorum saygı ve selamlıyorum. Birlik emeği sabık her kese teşekkür ediyorum” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: