7. Reze Ekin ve Musahabe Şenliği’nde Çocuklar, Dünyasını Tuallere Yansıttı

7. Reze Firez ve Sanat Şenliği kapsamında Aşlık Pazarı’nda açılan “Çocukların Dünyası” foto sergisi tehlikeli rabıt gördü. 4-13 gözyaşı arası çocukların ayrımlı tekniklerle yaptığı resimler, katılımcıların şişman beğenisini topladı.

Serginin açış konuşmasını fail ressam Gülsüm Kılınç, “Biz, çocuklarla bir maceranın peşine düştük. Sonra renklere boyandık. İstiyoruz kim hepimiz çocukluğumuza dönelim, hepinizi atölyemize bekliyorum. Zaman burada, 15 çocuğumuzun eseri bulunuyor. Bu sergi benzeri mir. Geldiğiniz üzere hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“FIREZ VE HANEK ŞENLİĞİ’MİZ SİZLERİN KATILIMI İLE HENÜZ BİR ANLAMLI OLUYOR”

Reze Şehremini Bahattin Gümüş ise “Gülsüm Hanım’ın kentsel sit alanı içerisinde ‘Çatı Merhametsizce Atölyesi’ adında haza aynı yeri var. Eski Muğla evini restore etmiş. O zaman yapmış olduğum ziyarette, çocukların yapmış olduğu resimleri görmüştüm. Bütünü birlikte birbirinden güzelce resimlerdi. İşte ekin kenti, konuşma kenti Menteşe derken bunu kastediyoruz. Bu, sizler yardımıyla oluyor. Firez ve Danışma Şenliği’miz sizlerin katılımı ile değişik anlamlı oluyor. Çocuklarımızı değişik kutlama ediyorum” diye konuştu.

Ressam Gülsüm Kılınç’a şenliğe katılımından dünya onurluk sunma eden Başbuğ Sim, çocuklarla gelişigüzel sergiyi gezdi.

Share: