7 yıldır birlikte diri 75 ve 72 yaşındaki koşa, huzurevinde evlendi

Zonguldak’ta bire bir huzurevinde artan 75 yaşındaki Ercan Birdal ile 72 yaşındaki Meliha Kıral, 7 yıldır bitmeme eden ilişkileri sonrası nikah masasına oturdu. Çiftlerin müracaatı üzerine Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün destekleri ile Mühendisler Derneği Lokali’nde nikah töreni düzenlendi.

EVLİLİK CÜZDANLARINI VALİ TESLİM ETTİ

Oldukça hararetli görülen çiftin nikah şahitliklerini ise Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Müspet yaptı. Çifti kutlama eden Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, kendilerine mutluluklar diledi. Tutulmaz konuşmasında “Meliha karı ve Erdal düşünce ikinci baharındaki evliliklerine bütün beraber tanıklık yaptık. Öncelikle bu eke gençlerimizi kutlama ediyoruz. Tanrı ayrımsız hayat boyu bahtiyar etsin. Bir Iki evvel nikah takkadak evliliğin yaşı birçok olursa olsun heyecanın tıpkı olduğunu hissettiler. Bir Nice evliliğe tanıklık yaptım. Öbürlerinden on paralık farklı değildi. Bir heyecanı burada gördüm. Bu heyecanları daim olsun İnşallah” dedi. Vali tutulmaz evlilik cüzdanını elan sonra çiftin ikisine birlikte verdi.

“HEPSİ O’NU YANIMA ALABİLMEK İÇİN”

75 Yaşındaki güveyi Ercan Birdal Meliha kadın ile birlikteliklerinin 7 yıldır bitmeme ettiğini belirterek, görücü usulü ile evlendiklerini söyledi. Birdal konuşmasında “Beraberliğimiz süfli, fevk 7 yıldır sürmekte. Nikahımız bugün şans oldu. Zımnında huzur evine geldik ve burada yaşamaya karar verdik. Gördüğünüz kabilinden bu muamelat de bitti, hayata bitmeme edeceğiz. Görücü usulü evlendik.” ifadelerine saha verdi.

“7 YILDIR BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

72 yaşındaki kadın Meliha Kıral ise haddinden fazla bahtiyar olduğunu belirtti. Kıral konuşmasında şu sözlere saha verdi: “Iyice aynı önsezi, azimli aynı akıl oldu gibime geliyor, şu anda mutluyum. 7 yıldır alay malay yaşıyoruz. Benim huzur evime gelmesi amacıyla nikah fethetmek zorunda kaldık. Bütünü onu yanıma alabilmek için.”

Çiftin nikah törenine huzurevinde kalan birlik arkadaşları katılırken, kadın ve damat nikah törenine katılan davetlilerle gelişigüzel eğlenceli dakikalar yaşadı.

Share: