A Milli Koca El Topu Takımı, Yıldız Makedonya maçına hazır

– A Milli Erkek Hentbol Takımı, Şimal Makedonya maçına hazır

VAN – A Milli Erkek El Topu Takımı, yarın Şimal Makedonya’yı ağırlayacağı Elemeleri’nde 1. Gruptaki ikinci maçı için hazırlıklarını tamamladı.

A Milli Koca El Topu Takımı, 16 Ekim Ahzüita günü “EHF Erkekler EURO 2024 Elemeleri 1. Takım” ikinci maçında Şimal Makedonya’yı Van’dahi ağırlıyor. Maç öncesi maçın oynanacağı Nur Tatar Spor Salonu’nda matbuat açıklaması düzenlendi.

“Milli takımımız devir yazacak”

Gazetecilere açıklamalarda kâin Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Gaye Kılıç, Uluslararası anlamda dip seviyede tıpkısı salonun olduğunu ve bu salonun de hentbola hazır olduğunu belirtti. Milli takımın Van’birlikte bir gündüz yazacağının altını çizen Başkan Tığ, “Değme devir sporcularımıza ve maharet ekibine güvendiğimi dile getiririm. Milli takımımız son topa kadar savaşacak ve inşallah erte buradan benzeri galibiyetle ayrılacak. Bu galibiyette genişlik şişman caka Van seyircisine düşüyor. İnşallah erte bizi yalnız bırakmayacaklar. Bilcümle beraber buradan bir zaferle ve tıpkısı zamanda milli takımın seyirci rekoruyla ayrılmayı hedefliyoruz. İnşallah milli takımımıza dobra peki” dedi.

A Milli Eş Hentbol Takımı Başantrenörü Okan Halay, yarın koca tıpkısı pik çıkacaklarını belirterek, “Van halkı makro bir maça şehadet etmiş olacaktır. Tarihimizin yer heybetli maçından ayrımsız tanesini oynayacağız. Yarınki maçı kazandığımız takdirde Avrupa Şampiyonasına gitmemiz yüzde 70’lere ulaşacaktır diye niteleyerek düşünüyoruz. Takım kendisine bunun bilincindeyiz. Van halkının izleyici namına bizi destekleyeceğini düşünüyorum. Tribünler meşbu olduğu takdirde bizler birlikte ferah oyunumuzla hem Türkiye’ye hem da Van halkına tıpkı galibiyet ithaf etmek en balaban dileğimiz olacaktır” diyerek konuştu.

Basın açıklaması soru cevap bölümüyle sonuç buldu.

Share: