Acil ameliyata alınan 1 yaşındaki bebeğin midesinden 3 kesim palavra imdi

Gaziantep’te hatır ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen 1 yaşındaki İsmet Cihat Kılıç’ın midesinde gökçe, turuncu ve pembe renklerde 3 sayı palavra olduğu tayin edildi.

OPERASYON BAŞARILI GEÇTİ

Acil kendisine tedaviye alınan minik hastaya anestezi eşliğinde iç görüm yapıldı ve balonların berenarı iri olduğu fark edildi. Balonlar, ecnebi cisim forsepsi ile liyakatli benzeri şekilde çıkarılarak İsmet Cihat Tığ, metin tıpkısı şekilde taburcu edildi.

“IÇKI BORUSUNA KAÇSA VAHİM BİR LEVHA OLABİLİRDİ”

Operasyonu gerçekleştiren hekim, vakaya ilişkinse şunları söyledi: “1 yaşındaki İsmet Cihat Tığ, annesi aracılığıyla balon yuttuğu ayırt edilerek ivedi servisimize başvurmuştu, akıllıca açlık süresinin ardından anestezi eşliğinde endoskop ile mideye girdik. Midede mavi, turuncu, pembe gelmek amacıyla 3 skor palavra yabancı gövde forsepsi ile çıkarıldı. Balonlar mideden çıkamayacak büyüklüğünde büyük olduğunu ve bunların göden asidi ile tek hasar görmediğini ayırt ettik. Balonlar hastamızın soluk borusuna kaçsa idi elan korkulu tıpkısı resim ile karşılaşabilirdik. Neyse kim akla yatkın zamanda müdahale ile bu yabancı eğin yutulması olgusu sorunsuz tıpkısı şekilde tedavi edildi.”

Share: