Acun avrat hakları gününde manidar tören düzeni

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Baro Başkanlığı arasında avrat haklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi. Tören Düzeni Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Baro Başkanı Itibar Demez eliyle imzalandı.

İmzalanan protokol çerçevesinde, Malatya Büyükşehir Belediyesi Karı Meşveret ve Destek Merkezi bünyesinde kurulan Kadın Müşavere Biriminde, Kadın Hakları Üzerine brifing ve eğitim çalışmalarında Baro Başkanlığı aracılığıyla gönüllü avukatlar da bulundurulacak. Eş haklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine dair işbirliği protokol töreninde konuşan Baro Başkanı Itibar Demez, “Bu protokolümüzün içeriği ilimizde kâin gayret görmüş kadınların, belediyeye başvurma fail mağdur vatandaşlarımıza Baro adına avukatlık hizmeti sağlanmasıdır. Bu mağduriyetleri yolmak, toplumda dolaşma geçtikçe metrukiyet oranlarının artması cihetiyle karı yapısı ve bütünlüğünü destek olmak hesabına bu kişilerle civar görüşmeler yaparak, Büyükşehir Belediyemizle imzaladığımız işbirliği protokolü ile karı birliğini mizan noktasında mücahede ve çabalama göstereceğiz. Bu konuda Malatya Büyükşehir Uray Başkanımız Selahattin Gürkan’a desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi. Kadın hakları ve kadınların toplumdaki yerine değinen Malatya Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan üstelik, “Kadınlarımızın toplumda türe ettiği yere ulaşması, onların kendi bağımsız milletvekili düşüncelerine ve düşünce yapılarına uygun yaşamlarını temin etmek devletimizin esas görevidir. Aile, bizim Türk toplumunda kutsiyeti olan mefret aynı değerdir. Son zamanlarda karı kavramının dejenerasyona uğraması ve boşanmaların bile çoğalmasıyla karşı karşıya geldik. Aynı taraftan kadına sürat hadisleriyle ilgili avukatlık ve hususiyet meseleleriyle uğraşırken, gayrı taraftan de ev yuvasının bozulması ve Türk toplumunun temeline tutku konulmasıyla yüz yüze geliyoruz. Bu anlamda Baromuzla alay malay Belediyemiz Esenlik ve Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığımız marifetiyle ocak danışmanlık hizmeti alay malay yürütülerek, Türk toplumunda familya yapısının bir temele oturtulması ve bu ana üzerinde yürümesi noktasında gerekli danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıksı taraftan bile yol gören kadınlarımızla ilgili Baro ile eş say içerisindeyiz. İnşallah familya müşavirlik hizmetimizin birlikte önümüzdeki süreçte dahi hukuki destek noktasındaki çalışmalarımız üstelik protokole dönüştü. Bizim bu noktadaki temennimiz inşallah bu durumlara gerekseme olmaması yönündedir. Buradaki uğur bu sürecin hukuki boyuta ulaşmadan ailenin bütünlüğünün sıyanet edilmesidir. Bu işbirliği protokolünün Baro Başkanlığımıza, Belediyemize ve Malatya’da tüvana bütün kadınlarımıza güzel iyi olmasını istek ediyor ve bu cins durumlara gerekseme kalmadan ev huzurunun sonsuz olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların arından Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Barosu ortada eş haklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imzalandı. – MALATYA

Share: