Acun Şampiyonası’nda zer ve bronz madalya kazanan Batmanlı sporcular ödüllendirildi

Kolombiya’da planlı Dünya 20 Gözyaşı Şeş Atletizm Şampiyonası’nda 10 bin metre yol kategorisinde kızıl madalya kazanan Mazlum Demir ve bronz madalya kazanan Hayrettin Şans, memleketleri Batman’da ödüllendirildi.

Kolombiya’nın Sahte şehrinde düzenlenen şampiyonada sükse elde fail Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Yer Yağı Spor Kulübü sporcularından Çıpa ve Yıldız üzere TPAO Tesisleri’nde merasim yapıldı.

TPAO Batman Toprak Müdürü Mustafa Demir törende, şampiyonada dereceye giren sporcular ve antrenörlerine cumhuriyet bağış etti.

Çipo, gazetecilere, müsabakalarda TPAO atletizm sporcularından birinin acun şampiyonu diğerinin ise acun üçüncüsü olduğunu belirterek, “Atletizm tarihimizde ilk kez ayrımsız acun şampiyonasında iki kürsüye aynı anda iki sportmen çıkarmış olduk. Bu bizi çok mutlu etti.” dedi.

Sporcuların elde ettikleri başarı ile Türkiye’yi gururla kaşkariko ettiklerini anlatım fail Çıpa, bekledikleri başarının geldiğini söyledi.

Demir, bu başarıda emeği sabık herkese teşekkür etti.

Şampiyonadan kızıl madalya ile dönen Mazlum Çıpa dahi elde ettiği başarıdan dünya çokça bahtiyar olduğunu belirtti.

Yarışı bir numara adına tamamladığını anlatan Çıpa, “Yarıştan evvel üç mahiye bir kampımız oldu. Bu süre içerisinde acun şampiyonasına katıldık. Antrenörüm Sadullah Ergin’e ve emeği geçen, destek olan herkese haddinden fazla teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonada bronz madalya kazanan Hayrettin Yıldız ise başarısından âlem bahtiyar ve çalımlı olduğunu, ailesine dahi bu gururu yaşattığı için ayrıca bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Federasyon yöneticileri, kulüp başkanı ve antrenörlerine teşekkür eden Şans, “Kendime inanıyordum. Geçirdiğim dinlenme kampı, yaptığım antrenmanlar bana ekstra aynı halis cüret getirdi. Orada madalya almak istiyordum. Tanrı bana şans etti.” dedi.Share: