AFAD’dan 10 ile kuvvetli yağmur uyarısı! Zaman birlikte muhtemelen

AFAD Kıyamet ve Evgin Format Yönetim Merkezi (AADYM), akva yağışlara alın; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine uyarma mesajı gönderdi.

YARIN SABAH SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD marifetiyle gönderilen uyarıda, akva yağışın bidayet tarihine ilgilendiren üstelik hikmet verildi. Buna göre yağışın sabah saatlerinden itibaren etken olacağı rapor edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken tedarik alması gerektiğini altı çizildi.

AKOM’DAN BILE UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Afet ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar çalışkan olması muhtemel sağanak yağışa karşı müdebbir olunması gerektiği anlatım edildi.

“3 EYLÜL’E KADAR DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren vadi yer akva yağmur ve tereddütlü gelgel etkisini yine gösterecek. AKOM, İstanbul toprak geneli amacıyla 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe kadar vatandaşları temas ihtimale cebin tetik olmaları ve yapılan uyarıları strateji etmeleri hesabına uyardı.Share: