Afetzede 126 mektepli eğitimlerine Kırklareli’nde bitmeme edecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerden özlük imkanlarıyla Kırklareli’ne mevrut afetzede ailelerden önce, orta ve lise düzeyindeki 126 öğrenci, kentteki okullara nakledildi.

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, AA muhabirine, depremin etkilediği bölgelerden gelen 126 öğrencinin istedikleri eğitim bilimi kurumlarına naklini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin terbiye-talim faaliyetlerinde kıygınlık yaşamamaları üzere “Tabii Kıran Zımnında Aktarım” seçeneği kapsamında yerleşim yeri adres bilgilerine bakılmaksızın mülk ve ilçelerdeki eğitim bilimi kurumlarına nakillerin yapıldığını rapor eden Koruyucu, afetzede öğrencilerin de yarından itibaren eğitimlerine devam edebileceğini belirtti.

Öğrencilerden 92’sinin ilk ve ortaokul, 34’ünün lise kademesinde olduğunu aktaran Koruyucu, “Bu öğrencilerimizden 55’i site merkezimizde, 51’i Lüleburgaz, 13’ü Babaeski, 5’i Vize ve 2’si ise Demirköy ilçemizdeki terbiye kurumlarında terbiye-öğretimlerine devam edebilecekler.” dedi.

Share: