Afyonkarahisar halkına 3 beyaz zehir ve al et tüketimi uyarısı

Afyonkarahisar halkına 3 beyaz ve al et tüketimi uyarısı

Dönme sistemi hastalıklarına mecbur ölüm oranının sunma faziletkâr olduğu önceki 10 devlet beyninde Afyonkarahisar üstelik var

Başhekim Mehmet Duran uyardı:

“3 beyaz ve cilt tüketimi Afyonkarahisar’da berenarı çok”

“Kardiyoloji ve Nöroloji bölümünde deniz var”

AFYONKARAHİSAR – TÜİK verilerine göre Afyonkarahisar’daki ölümlerin yüzdelik 41’nin deveran sistemi hastalıklarından kaynaklandığının belirlenmesine değerlendiren Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, Afyonkarahisar’üstelik kök işi ve vücut tüketiminin çok olması dolayısıyla deveran sistemi hastalıklarının yoğunlukta olduğunu söyledi.

Deveran sistemi hastalıklarından ölenler illere göre incelendiğinde, 2020 yılında dolaşım sistemi hastalıklarına bağlı ahiret yolculuğu oranının en efdal olduğu geçmiş 10 mülk arasında Afyonkarahisar birlikte var. Afyonkarahisar’da 2020 yılında yaşanan ölümlerin yüzde 41.2’si dolaşım sistemi hastalıkları kaynaklandı.

“Afyon’üstelik kırmızı vücut tüketimi oldukça çok”

Konuya ilgili değerlendirmelerde bulunan Afyonkarahisar Azamet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran, kan dolaşımı sistemi hastalıklarının Afyonkarahisar’de başka illere bakarak berenarı fazla olduğunu belirterek, buna merbut ölümlerin serencam yıllarda arttığını kaydetti. Dr. Duran, “Maalesef Afyonkarahisar ilinde deveran sistemine sadık hastalıklar değişik illerimize bakarak belli başlı şekilde fazla görülmekte. Dolaşım sistemi hastalıkları bildiğiniz üzere başta his atar soy kılcal damar kabilinden strüktürel faktörleri etkileyen hastalıklardır. Bu yapılardan tutulum namına göre ilkin koroner his hastalığı, zillet, efdal gerilim, dizem problemleri kardiyomiyopati dediğimiz hastalık gurupları bu hastalıklar arasında meydan almaktadır. Bağımlı Afyonkarahisar ilinde bu hastalığın fazla olması daha degaje anlamda temas etmek gerekirse, dolaşım sistemi hastalıkları yeryüzü ilkin tagaddi alışkanlığı bunun için bizim hep uyardığımız 3 beyaz diye niteleyerek söylediğimiz un, tuz ve şekere ilgi edilmemesi ve tıpkı da ilimizde maalesef kırmızı cilt tüketiminin elan çok olması bunun birlikte istemediğimiz bire bir takım incitici alışkanlıkların ilkin sigara alkol üzere bunların etkilemesiyle bu arada bu hastalıklar başka illere göre Afyonkarahisar ilinde biraz daha fala görülmektedir bağımlı biz bu hastalara ilkin diyete uymaları elan sonrasında antrenman harekelerini özgür suretle yapmaları stresten ırak ahenktar ayrımsız uyku alışkanlıkları olduğu takdirde bu hastalıklara yakalanmama riskinin elan fazla olacağı bu hastalıklardan korunabileceklerini biz burada anımsatmak istiyoruz. Bütün bunlara rağmen bu hastalığa yakalanan, bu çor belirtileri olan kişilerin hastanemize başvurduğu takdirde ilgilendiren kliniklerimize tedavileri ve bunlara yönelik yaklaşımları öğün göstermeleri hastanemiz bünyesinden yapılmaktadır” diye niteleyerek konuştu.

“Kardiyoloji ve Nöroloji kliniklerinde su var”

Kardiyoloji ve Nöroloji bölümünde kükremek olduğunu belirten Dr. Mehmet Duran, “Kardiyoloji ve Nöroloji kliniklerine hastalarımız ağırlıklı olarak başvurmakta ve buradaki ilgili doktor arkadaşlarımız hastalara defa göstermektedir. Bu iki birimde kıtipiyoz kükremek var. Bu bizim günce yaptığımız anjiyografi sayesinde Sinir Bilimi bölümüne yatan hastaları dahi muayyen tıpkı şekilde kendini göstermektedir” dedi.

Share: