Afyonkarahisar KYK yurtlarında mütezayit bin 871 afetzedeye temas cins imkan sağlanıyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntı sonrası Afyonkarahisar Valiliği talimatlarıyla kente gelen bin 871 afetzede Çiğiltepe Dar Müdürlüğü, Tınaztepe Sıkı Müdürlüğü ve Sultandağı Cahillik Kampında misafir ediliyor.

Mihman edilen vatandaşların 7/24 hamam kemirmek, meşrubat, tahaffuz ve temel ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanıyor. Depremden etkilenen çocuklara müteveccih olarak muhtelif spor etkinlikleri Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri ve EYS antrenörleri eliyle düzenleniyor. Toyluk Merkezleri yoluyla çocukların ferdî gelişimine yönelik; bellek zeka oyunları, takım çalışmaları, ekin ve musahabe faaliyetleri düzenleniyor. EYS terbiye görevlileri yoluyla kadınlara yönelik yerine örgü, fırıldak, ebru gibi kurslar; öğrencilere müteveccih ise derslerinde destekleyici kurslar veriliyor. AFAD ve Kızılay depremzedelerin ferdî ihtiyaçlarını karşılıyor. Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kocatepe Üniversitesi depremden etkilenen vatandaşlara müteveccih psikodestek hizmeti sağlıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, meslek çağında olan öğrencilerin yetişek-öğretimlerini sürdürebilmesi üzere okullarda yetişek almasını sağlarken, GSB yurtlarında anasınıfı açtı. İl Müftülüğü görevlileri aracılığıyla vatandaşlara manevi destek veriliyor.

Konuyla ilişkin açıklamada mevcut Cahillik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Afyonkarahisar GSB Çiğiltepe Yurdunda, GSB Tınaztepe Yurdunda ve Sultandağı Deneyimsizlik Kampında toplamda bin 871 depremzede vatandaşımız kalıyor. Himmet arkadaşlarımızla birlikte bu vatandaşlarımıza arz gani şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz. Allah’ın izniyle tığ nazik aynı milletiz. İnşallah celal millet el ele bu yaraları hep gelişigüzel saracağız. Ego bu süreçte Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası’na vatandaşların saç kesimi ve bakım hizmetini ücretsiz ayrımsız şekilde sağladığı amacıyla teşekkürname ediyorum. Afyonkarahisar Belediyemize yurtlarımıza ücretsiz ring otobüsü gönderdiği için teşekkür ediyorum. AFSÜ’den mevrut hocalarımıza vatandaşlarımızın diş sağlığı ile ilgilendiği amacıyla teşekkür ediyorum. Gene halen görüşmelerini sağladığımız ayrımsız boyut var. Burada mütezayit depremzede vatandaşlarımız harıldamak isterlerse onların bile başvurusunu alıp, vacip adımların atılması için direktörlük adına elimizden geleni yapağız” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: