Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı, depremzede aileleri mülakat etti

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve kentte nazil aileleri ziyaret etti.

AFAD vasıtasıyla otellere, yurtlara ve kamu misafirhanelerine yerleşen depremzede vatandaşları ziyaretlerinin arkası sıra Yiğitbaşı, kendi imkanlarıyla Afyonkarahisar’üstelik ateş parçası depremzedelerle birlikte görüştü.

İstiklal Mahallesindeki bire bir evde 25 günlük Miraç isimli bebekleriyle ruhlu aileyi müzakere fail Ilbay Yiğitbaşı, depremin yaralarını hep birlikte kurumlarla saracaklarını kaydetti.

Burada önce günden bu yana mecmu amme kurumları sivil cemiyet kuruluşlarıyla ve vatandaşlarla sorunları çözmeye çalıştıklarını tamlayan Yiğitbaşı, “Bugün itibariyle şehrimiz 11 binden aşkın zelzele bölgesinden gelen vatandaşları mihman ediyor. Bunların kimi burada üniversitesini ziyalı bazısı askerliğini yapmış kimi ise yakın bir dostunun aguş açan daveti konusunda buraya gelmiş. İnşallah Allah’ın izniyle burada bütün birlikte kavim olmanın bilinciyle bu sıkıntıyı bile geride bırakacağız.” dedi.

Daha sonraları Yiğitbaşı, Elbistan’dan mevrut ve Veysel Karani Mahallesi’nde hareketli, 9 nefis aileyle sohbet ederek ailenin bildirme yoz üyelerine değişik oyuncaklar armağan etti.

Share: