Afyonkarahisar’da 11 bine andıran depremzede ocak konuk ediliyor

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, kentte 11 bine mail depremzede ailenin mihman kaydederek, “İnşallah Allah’ın izniyle burada bütün alay malay ulus olmanın bilinciyle bu sıkıntıyı birlikte geride bırakacağız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde gerçekleşen depremin evvel anından itibaren AFAD Kriz Masası’nda kilolu himmet harcayan Ilbay Yiğitbaşı Afyonkarahisar’a yerleşen depremzede ailelerini konuşma etmeye devam ediyor. AFAD aracılığıyla otellere, yurtlara ve amme misafirhanelerine yerleşen depremzede vatandaşları ziyaretlerinin ardından Yiğitbaşı özlük imkanları ile Afyonkarahisar’bile zihayat depremzedeleri musahabe etti. Aralarında 25 günlük Miraç ismindeki bebeğin bile olduğu İstiklal mahallesindeki aileyi ülfet fail Vali Yiğitbaşı, “Asrın felaketi yerine geride bıraktığımız depremin yaralarını bilcümle alay malay kurumlarımızla saracağız inşallah. Burada evvel günden bu yana yekpare amme kurumlarımız STK’larımız ve vatandaşlarımızla sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bugün itibari ile şehrimiz 11 binden fazla hareket bölgesinden gelen vatandaşlarımızı misafir ediyor. Bunların birtakımı burada üniversitesini görgülü kimi askerliğini yapmış kimisi ise andıran bir dostunun kucak açan daveti üstüne buraya gelmiş. İnşallah Allah’ın izniyle burada bilcümle gelişigüzel ulus olmanın bilinciyle bu sıkıntıyı bile geride bırakacağız” dedi.

Ziyaretini Elbistan’dan mevrut ve Veysel Karani mahallesinde hayatiyetli, 9 nefis ocak ile sürdüren Ilbay Yiğitbaşı, karı ile arkadaşça ederek ailenin genişlik âdeta üyelerine değişik oyuncaklar ihsan etti. – AFYONKARAHİSAR

Share: