Afyonkarahisar’da kayırıcı kaynakları yönetimi eğitimi verildi

Afyonkarahisar Tecim ve Sanayi Odası (TSO) KOBİ Akademisi aracılığıyla planlı eğitimde adam kaynakları yönetimi anlatıldı.

Afyonkarahisar TSO eğitim salonunda düzenlenen açılışta mütekellim ATSO Umumi Heyet Üyesi Ahmet Alnıak, işletmelerde çalışanların performansından sunu eli nimetli nüfuz etmek amacıyla insan kaynaklarının makul planlanması gerektiğini dile getirdi.

İnsan kaynakları, işletmelerde çalışanların yeteneklerini ortaya idrak etmek, performansını tasarruf etmek ve sunma eli nimetli şekilde istihsal yapmasını hatırlamak için ehemmiyet sunulan ayrımsız anlam olduğunu kaydeden Alnıak, şunları söyledi:

“İşletmeler, herif kaynakları stratejileri doğrultusunda ilerlemesini sürdürür ve gelecek planları yapar. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile insan kaynakları kavramının da güncellenmesi gerektiği anlaşılmıştır. Alelhusus dijitalleşme ve koca kaynakları ortada tıpkı bağ kurulması gerektiği kanısı hakim olmaya başlamıştır. Türk hareket dünyasının gözbebeği TOBB Iktisat ve Teknoloji Üniversitesi’nin Daim Yetişek, Araştırı ve Uygulama Merkezi işbirliğinde düzenlediğimiz bu eğitimimizde kayırıcı kaynakları karşı iptila edilen tekmil soruların karşılık bulacağını düşünüyorum.”

Henüz bilahare Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Iktisat ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Daima Terbiye, Araştırı ve Uygulama Merkezi uzmanlarından Hırslı Yurdanur, yıpranmamış gelişmeler ışığında âdem kaynakları yönetimi eğitimi verdi.

Yetişek böylece katılımcılara sertifika verildi.Share: