Afyonkarahisarlı çocuklar kumbaralarını depremzedelere bağışladı

Afyonkarahisar’daki ilkokul öğrencileri, “asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgedeki depremzedelere kumbaralarındaki paraları bağışladı.

Beyyazı İlkokulu’nda eğitim gören aynı kadro öğrenci, ellerindeki kumbaralarıyla İl Milli Terbiye Müdürü Miraç Sünnetci ve ekol idarecileriyle şehir merkezindeki bir bankaya geldi.

Öğrenciler, burada çizin çizin kumbaralarındaki bilcümle paraları benzeri masanın üstüne boşalttı. Bankacılar aracılığıyla sayılan paralar, AFAD hesabına yatırıldı.

İl Milli Yetişek Müdürü Sünnetci, gazetecilere Beyyazı İlkokulu’ndaki bütün minik yürekli öğrencilerin balaban ayrımsız alkışı hakkettiğini söyledi.

Depremin ardından okulda başlatılan kampanyanın arkası sıra öğrencilerin kumbarayla servet biriktirmeye başladığını dile getiren Sünnetci, şöyle konuştu:

“Zaman birlikte minik öğrencilerimiz kumbaralarını AFAD hesabına affetmek amacıyla bankaya geldi. Kumbaralardan da yaklaşık 20 bin liralık çıktı. Depremzede kardeşlerimize yaptıkları bu manidar bergüzar nedeniyle bütün öğrencilerimizi ve ekol idaresine tebrik kartı ediyorum. Kendileri alelade olsa de babayiğit cesim öğrencilerimizi alkışlamalıyız.”

Beyyazı İlkokulu Müdürü Serkan Polat da öğrencilerin kumbaralarındaki paraları özlük harçlıklarından koyarak biriktirdiğini ve bugün yaptıkları bağışla de balaban bir işe imza atıklarını söyledi.

Share: