Ağrılı kadınlar depremzedeler üzere atkı, çizik ve patik örüyor

Ağrı’da gönüllü kadınlar, kış nedeniyle baskı zamanlar geçiren depremzedeler için argaç, bertik ve patik örüyor.

Nuh’un Kenti Avrat Kooperatifi üyesi 70 kadın, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler üzere fahri düzentileme başlattı.

Atkı, ezik ve patik harabelik kadınlar, el emeği göz nuru ürünleri deprem bölgesine göndermeye başladı.

Kooperatif Başkanı Aysel Çipo, AA muhabirine, depremin acısını yüreklerinde hissettiklerini ve depremzedeler amacıyla değme ant yakarış ettiklerini söyledi.

“Düz olmadığı üzere evlerinden bindi veriyorlar”

Ellerinden geldiğince bölgeye gıda ve türlü yardımlarda bulunduklarını anlatım fail Çipo, şöyle konuştu:

“Allah aynı henüz on paralık ayrımsız ülkeye bunu göstermesin ve yaşatmasın. Biz dahi kooperatif kendisine ‘elimizden hangi gelir’ diyerek düşündük. Sıhhatli olsun arkadaşlarımız hareket bölgesindeki çocuklar için patik, argaç, çizik, hırkalar ve yelek örmeye başladılar. İhtiyaca göre tıpkı şekilde bitmeme etmeye çalışacağız. Icabında kete ve savuşturmak pişirerek yardımcı olmaya çalışacağız. 70 eş arkadaşımız var. Gönüllü gelmek isteyenler da var. Yerimiz haddinden fazla balaban olmadığı amacıyla benzeri kısmı evlerinden bindi veriyor. Ürettiğimiz ürünleri seçkin aktarılma yetiştirebildiğimiz kadarıyla hareket bölgesine göndermeye çalışacağız. Dualarımız ve desteklerimiz onlarla. Cenabıhak yardımcıları olsun, haddinden fazla üzgünüz.”

Kadınlardan Günsen Emre ise depremzedeler üzere yakarış ettiklerini ve ellerinden geldiği kadarıyla yardımları sürdürdüklerini belirtti.

Share: