Ahmet Kayaç, Atatürk’ün Dünyalık Varlığını Bağışlarken Söylediği Sözlerin Atatürk Köşkü’nden Kaldırılmasına Tepki Gösterdi: “”O Çelişkiyi Milletin…

Bili: TAMER ARDA ERŞİN – Müşteri: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Trabzon Mebus Ahmet Kayaç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mal varlığını Türk milletine bağışlarken söylediği sözlerin Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden kaldırılmasına ilgili, “Millet fakrı yokluk zarfında sıkıntı yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Amma nazik alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk, bütün servet varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı tasalı oldular da kaldırdılar diyerek sormadan edemiyorum” dedi.

Ahmet Kaya, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ve Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine ilişkin yazının kaldırılmasını ANKA Selen Ajansı’na değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun Karadeniz’de samimi karşılandığını vurgulayan Kayaç, gözlemlerini şöyle anlattı:

“Biz Sayın Umumi Başkan’ım gelmeden önceki muhtemelen görüşmeler ve davetler yapıyoruz. Enfrastrüktür diyebileceğimiz şekilde planlama yapıyoruz. Gittiğimiz birçok hava, kuruluş, cemiyet ve odada insanlar şunu söylüyorlar: ‘Biz, çarkıt DÜRÜST Parti yöneticisiyiz, MHP’de siyasa yaptık, Dava Ocakları’nda çalıştık fakat bu hattıhareket, hattıhareket değil. Türkiye’nin umudu CHP’dir, Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Türkiye’nin umudu, Altılı Ganyan Masa, yani budun masasıdır. Aman bire bir olun, bizi bu sıkıntıdan çekin çıkarın’.

Konuştuğumuz insanların söylediklerini değerlendirdiğim devir, Türkiye yerine umut verici tablonun gelecekte, önceki seçimde geldiğini görüyorum. Hep Karadeniz üzere bunu söyleyebilirim. Gittiğimiz temas yerde, hiç görmediğimiz rabıt ve alaka ile karşılaşıyoruz, görmediğimiz kitlelerle buluşuyoruz. Emareler kesin yerine CHP ve Millet İttifakı’nın iktidarını müjdeliyor.”

Kaya, Kılıçdaroğlu’na üstelik özel ayrımsız ilginin olduğunu belirterek, benzeri MHP’linin namına söylediklerini şöyle aktardı:

“MHP’de siyaset yaptığını söyleyen bir vatandaşın söylediği haddinden fazla bağ çekiciydi. ‘Devleti yer ongun bilen, şu anki liderler süresince sizsiniz Sayın Genel Başkan’ım ve Türkiye’yi düze çıkaracak olan bile sizsiniz. Sizin liderliğinize, bilgi ve birikiminize haddinden fazla güveniyoruz’ dedi. Alın mahalleden namına nitelendirebileceğimiz insanlarda birlikte bu nev tespitleri sıklıkla görüyoruz.”

“MİLLETİN OKUMASINDAN MI RAHATSIZ OLDULAR”

Kayaç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bilcümle dünyalık varlığını bağışladığı düzlük olan Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Atatürk’ün yazısının kaldırılmasına ilgilendiren ise şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk, 11 Haziran 1937’de Atatürk Köşkü’nde bilcümle para varlığını Türk milletine bağışlamıştı. O sırada söylediği haddinden fazla kızıl sözler var. ‘Mal ve para kul ciddilik yapıyor. Hep malımı, mülkümü milletime bağışlamaktan ferahlık duyuyorum. İnsanın esas zenginliği manevi mirasındadır’ kadar çok dip, manalı, kıymetli sözler bunlar.

Tokat Milletvekilimiz Bayrı Durmaz ile Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu, Trabzon’a misafirim adına geldiler. beraber bire bir mabeyin bulduk, onların mihman edeyim dedim. Atatürk Evi’ne çıktık. Orada, vasiyet odasında bu söz haddinden fazla kıymetlidir. Odaya girmeden ‘Burada bir meze vardır, Nazik Önder’imizin sözü’ diye anlattım. Odaya girdik, kortej bulunmayan. Sordum, dediler kim ‘Rengi soldu, depoya kaldırdık’. Böyle tıpkısı şey olanaklı mi?

Arkasında şöyle bir düşünce mi var demeden edemedim. Türkiye’nin ortamında olduğu durumu biliyorsunuz. Millet yoksullaşırken AK Tümen kadroları on paralık olmadık yerde zenginleştiler. Ulus fakrı fukaralık süresince yük yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Ama büyük alemdar Mustafa Kemal Atatürk, hep para varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı tasalı oldular dahi kaldırdılar diye sorgusuz sualsiz edemiyorum.”Share: