AİÇÜ’de “Arkalama Kampanyası Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı” yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ), Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi bile etkileyen depremle ilişkin istimara yapılarak AİÇÜ vasıtasıyla yer sarsıntısı bölgesine yapılacak yardımlar üzere hazırlanan Eylem Planı Yorum toplantısı yapıldı.

AİÇÜ Senato Toplantı Salonu’nda planlı toplantıya AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı, rektör yardımcıları, genel sekreter ve umumi kâtip yardımcısı ile kat başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı, sarsıntı bölgesine yapılacak yardımlar amacıyla Üniversitedeki koordinasyonu nail olmak ve atılacak adımları kıymetlendirmek için eylem planının uygulanmaya başlandığını söyledi.

Prof. Dr. Karabulut, “Kahramanmaraş merkezli medyana mevrut depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ivedi şifalar diliyoruz. Milletimizin başı salim olsun. Üniversitemiz marifetiyle yapılan müzaheret kampanyası kapsamında toplanılan temel gerekseme malzemelerini Balkı Valiliği koordinasyonunda bildirme bodur sürede yer sarsıntısı bölgesine ulaştırmak üzere cemi birimlerimizle çalışıyoruz” dedi. Prof. Dr. Karabulut, AİÇÜ’da tahsil gören, depremden etkilenen ve ihtiyacı olan kamu öğrencilerin yanlarında olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin nazik tıpkı bölümüne ulaştık, diğerlerine üstelik ulaşmaya çalışıyoruz. İlimizde Kredi Yurtlar Kurumunda, depremden etkilenen öğrencilerimiz için ücretsiz olarak barınma ve yemek hizmeti sunuyoruz. Sarsıntı bölgesinde etkili öğrencilerimiz talep etmeleri halinde Itimat Yurtlar Kurumundaki ücretsiz hizmetlerden yararlanabilecek. Maddesel ve manevi kendisine yekpare gücümüzle öğrencilerimizin ve ailelerinin yanındayız” diye niteleyerek konuştu. Prof. Dr. Karabulut, yer sarsıntısı bölgesinde bulunan öğrencilere 13-17 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak baharat dönemi ders kayıtlarında zaruri kolaylığın sağlanacağını söyledi.

Yüksek Tedris Yerleşmiş Başkanı (YÖK) Başkanı Erol Özvar Başkanlığında Üniversite Rektörleri ile online güruh yapıldığını nâkil Prof. Dr. Sıkıntı, toplantıda hareket bölgesindeki illerde mevcut üniversitelerimizin durumlarıyla ilişkin kıymetlendirme yapıldı” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Felaket, AİÇÜ bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardıma bindi sağlayan cümle personele teşekkürname etti. – AĞRI

Share: