AİÇÜ’de hareket bölgesine ulaştırılmak için toplanan müzaheret kolileri yola daha çok

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ), Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili de etkileyen depremden etkilenen vatandaşlar üzere toplanan asıl ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu arkalama kolileri, sarsıntı bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

AİÇÜ Sağlık Ekin ve Spor Kat Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan arkalama kampanyasında akademik, idari personel ve öğrenciler yoluyla toplanan temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu müzaheret kolileri, Balkı Valiliği Acil Facia Durum Başkanlığına teslim edildi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara evgin şifalar ve kontrol istirdat ekiplerine bile kolaylıklar dileyen AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, yer sarsıntısı felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarını kabul etmek ve onlara yüklenmek üzere Üniversitede arkalama kampanyasının başlatıldığını söyledi.

Depremden etkilenen vatandaşlara Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi yerine seçme ahit maddesel ve manevi destek üzere hazır olduklarını belirten Prof. Dr. Sıkıntı, “Depremin verdiği uymazlık maalesef çokça nazik ve sezon şartları dahi çok yoğun. Vatandaşlarımıza bindi olabilmek için topladığımız yardım malzemelerini Balkı Valiliği koordinesinde zelzele bölgesine ulaştırılmak için Ayni Ihsan Akseptans Deposuna konfirmasyon ettik” dedi.

Prof. Dr. Karabulut, yardım kampanyasına destek veren personel ve öğrencilere teşekkür etti. – AĞRI

Share: