Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Bahir Acılı, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Vekâlet namına çocukları kırtasiye ve mektup yönünden dahi desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula bitmeme fail çocukları üzere “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, nev kabil malzemelerin birlikte Bakanlık yoluyla internet sitesinden ilan edilen Yavru Dostu Mektup Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Üzüntülü’ın, çocuklara yazdığı kitap de kayran alıyor.

Bakan Yoğunluk Izdıraplı, konuyla ait değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda sabık yıl 22 ilin rustik bölgelerinde ayrıntılar için koruyucu ve inhibütör hizmetler üzerine brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu düşüncesiz bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor eden Yanık, yavru himaye cümbüşlü ekipleri marifetiyle rustik bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibitör hizmetlere erişimini artırmaya ve vesile eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek öğretim yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Yetişek ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına meni eden Acılı, şunları kaydetti:

“Meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden bile destekliyoruz. Terbiye ve Hareket Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula parçalanmamış kendisine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü benzeri eğitim bilimi öğretim yılı diliyorum.”

Share: