AK Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına aksülamel

SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mebus Tekevvün Derya’nın sözlerine ait, “Kıbrıs’ta balkon tıpkısı sanki Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çokça fatura ödedik. Kimseye da böyle çakaralmaz yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki tıpkı otelde “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin çarçabuk 2023’e akıllıca girdiğini, bilcümle beraber sahada olduklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Parti’nin milletin içinden çıkan, budun aracılığıyla kurulan ve milletle alay malay ülkeyi hile eden benzeri tümen olduğunu vurgulayan Demiröz, “DOĞRU Öğür, 12 milyon üyesi ile dünyanın arz büyük sivil cemiyet kuruluşudur. AK Öğür, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana özellikle alt dirimlik grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri derece aldık, bunlarla ilişik kanunlar hazırlanacak. Andıran zamanda TBMM’üstelik yasalar dakikasında çıkarılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, asgari ücrete birlikte yılbaşında ikinci dönemdeki enflasyon farklarını de ilave ederek beklenenin üzerinde bire bir cirim açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üzerinde aynı bütçe hazırlığı yaptıklarına meni ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz namına birlikte yeryüzü nazik bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bilcümle dünyanın gözünün üzerinde bulunduğu aynı devlet olduğuna dikkati çeken Demiröz, şöyle konuştu:

“Ayrımsız tarafta Güneydoğu, aynı tarafta Itidalli Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği lacerem organizasyon ettiğine tanık oldum. Savaş bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi hep dalavere ve aldatmayla bu hale getirdiler. PKK’nın Kürt diye niteleyerek ayrımsız derdi yok. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye ayrımsız problemi var. PKK’yı kuran da mahsus, DEAŞ’ı kuran dahi galiba, şu anda onlara silah veren dahi belli. Birini alıyor, birini veriyor. Hep amaçları Türkiye’yi bir sarmala ahzetmek. Yunanistan’ı, İstanbul büyüklüğünde ayrımsız ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon ekü borcu olan ve zat tekaüt maaşını ödeyemeyen benzeri mevki. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. Tek güvenmesin, hangi Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’da tüvana insanlar ülkelerinin satıldığını, tamamen başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan de Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta huruç bire bir neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çokça fatura ödedik. Kimseye da böyle berduş yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DÜRÜST Öğür Trabzon Mebus Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, daha bilahare Çorum Belediyesini ülfet etti, milletvekilleri üstelik ilçelerde programlara katıldı.

Share: