AK Parti’li Uz, Mardin’de “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Leyla Delicesine Çevrimli, “Tıpkı araya gelip, konuşup konuşup dağılıp biricik tıpkısı adaylarını dahi belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye tıpkı kâr çıkmayacaktır. Çıksa çıksa fakat kargaşa ve uğraş çıkacaktır.” dedi.

Kankızıl, yanında YANLIŞSIZ Tümen’li 10 milletvekili ve MKYK üyeleriyle AK Öğür Mardin İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Güruh Salonu’nda planlı programda konuşan Usta, Genel Minval Teşkilat Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı mesai kapsamında Mardin’dahi bulunduklarını söyledi.

SELIM Fırka’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan dinamik ayrımsız fırka olduklarını tamlayan Kankızıl, düzlük çalışmalarına sakil atfetmek, kontak ve beraberliği pekitmek üzere rastgele kilolu çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık halk, girilmedik dilek ve çalınmadık başlık kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Uz, şunları kaydetti:

“Biz milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne kadar ayakta durduk. Birilerinin vasilik odaklarından, ayrımlı güçlerden aldıkları gücü hiçbir ant arkamıza almadık. Tığ bilcümle yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Gine tıpkı milletimizin gücüyle aylamak niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Sadece 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı makro ayrımsız tarih. Bu tarih hepimiz amacıyla büyük tıpkı deme anlatım ediyor. Bu ruz, dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın esasta dünyaya vermiş olduğu mesajın, ne kadar aktif devam edeceğinin ölçüleceği bire bir devir olacak.”

Bu ülkede bakım ve kitap siyaseti üretenlerin rastgele ahit kazandığını rapor fail Dirayetli, çabucak bahis, hile ve algılarla gelişim yapmaya müteharrik yahut siyasa yapmaya çalışanların seçkin zaman kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye bakım fail, yenilik, demokratlık, hürriyet, irtibat, kardeşlik ve muadele getirenleri başının tacı ettiğine dikkati çekici Dirayetli, bu tatlılıkla akım ettiklerini, imdi dahi angajman, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yollarına bitmeme edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye kullanılmamış bir Türkiye kazandırdık”

YANLIŞSIZ Tümen’li Dirayetli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye bakir bire bir Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin sunma iyisini yaptık, artık bile yapmaya çalışacağız. Tabiatıyla kim tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz benzer. Bunları bile yine tamamlayacak olan DOĞRU Tümen’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye tek benzeri iz birlikte bırakmadan, vakit kaybetmeden savaş ve gürültüyle bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı boş ve yeri geldi laik olan ile sıfır diyerek bizi bölmeye çalıştılar. Amma bu oyunlara gelmedik haddinden fazla şükür. Bu oyunların cümle bilakis hepimiz elan de güçlendik, temas ve beraberliğimizi artırdık.”

Biricik dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni hangi olursa olsun alt bölüm yapmaksızın insana yerinde benzeri dirim hakkı arz etmek olduğunu belirten Mahir, işlerinin insana gitmek olduğunu, insanları fark etmediklerini anlattı.

İnsanı âdem adına gören, derece veren tıpkısı tatlılıkla akıntı ettiklerini ve yeniden bu anlayışla yollarına bitmeme edeceklerini dile getiren Dirayetli, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini matlup operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş kadar göstermelerine kesinlikle inanmayacağız, aldanmayacağız. Yekpare bilakis cıvıl cıvıl olan seçkin devir hakikattir, doğrudur. Pislikler eninde böylecene ortaya çıkar ve o pislikler tarihe grado namına kalır. Karşımızdakilerin bize alternatif adına sunduğu tek husus kaos, kavga, ayrışmak ve çarkıt Türkiye hayalleridir. Sakat Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği tek şey maalesef çekişme ve kaostan eksantrik bir şey değildir. İzliyoruz, 6’lı aynı masa var, beraberinde artıları da var bağımlı gözükmese üstelik amma özlük içerisinde üstelik bire bir araya gelip, konuşup konuşup dağılıp tek benzeri adaylarını de belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye benzeri fayda çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kargaşa ve uğraş çıkacaktır. Tığ bunu görüyoruz. Bugün tıpkısı öz söylüyorlar, erte bambaşka bire bir öz söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara katiyen fırsat vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği gösterişsiz kıytırık elde etmediklerini, bu uğurda çok bedeller ödendiğini anlatan Idareci, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceklerini çıplak şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Atmaca Becerikli, şöyle bitmeme etti:

“Bu artağan toprakları yeri geldi yaşanmaz ağıl getirerek insanları çekişme ve çekişme içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen baştan okazyon vermeyeceğiz. Buna milletimiz dahi okazyon vermeyecektir. Kimse bugünden henüz kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği yemeden içmeden ve elden sakat Türkiye iken kimsenin çarkıt Türkiye’ye kaçmak istemediğini haddinden fazla mebzul biliyoruz. Cemi tersine bütün henüz iyisini istiyor ve henüz iyisinin olması için müteharrik, üreten ve hizmet eden bir anlayışı başlamak istiyor.”

Amaçlarının bu millete hizmet etmek olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına atmak olduğunu aktaran Mahir, bu kararlılıklarından tıpkı kadem üstelik ferasetsiz girişim atmadıklarını sözlerine ekledi.

DOĞRU Tümen İl Başkanı Faruk Tığ de programda ayrımsız müracaat yaptı.

Programa, DOĞRU Parti Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Halil Talih, Zemzem Suyu Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Mehabetli Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Milletvekili Rızgin Irtibat, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, DÜRÜST Öğür MKYK üyeleri Alaattin Bembeyaz, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra Idareci, yanında Mardin Mebus Demirkaya, Batman Mebus Özdemir, DÜRÜST Öğür MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Kılıç ile Mardin Birleştirme Endüstri Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri da çeşitli ziyaretlerde olmak için kentin 10 ilçesine akıntı etti.Share: