Akıbet an haberleri… Jandarmadan tarihi im kaçakçılarına ameliyat

Gümüşhane’de Açıkgöz ekipleri yoluyla tarihi nişane kaçakçılığı yaptığı tayin edilen 3 şahsın familya ve aksiyon yerlerinde yapılan aramada 338 sayı sikke, 83 sayı tarihi bilinçlilik ile alay malay çok sayıda silah ve kılıç ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri vasıtasıyla yapılan istihbari icraat neticesinde ilçede ikamet fail M.B., M.Ü., A.U. isimli şahısların hars varlığı ticareti yaptığı ve suça bahis malzemeleri evlerinde sakladığı tespit tespit edildi.

Adli makamlardan alınan kontrol kararının arkası sıra cingöz ekipleri yoluyla şahıslara ilgili aile ve işyerlerine ameliyat düzenlendi.

Yapılan aramalarda şahıslara ilişkin ocak ve işyerinde 338 skor sikke, 83 nüsha tarihi obje, 1 skor tarihi nişane niteliği haiz tabanca, 4 sayı kıskı, 1 adet parçaları ile dergi, 1 sayı çömlekçilik ve altlığı, 4 sayı tığ, 2 skor mavzer, 2 skor eroin dedektörü, 178 skor 9mm çapında fişek, 5 adet blöf tabanca, 354 nüsha ayrışık çap ve miktarda fişek, 3 sayı şarjör, 4 sayı ruhsatsız av tüfeği, ele geçirildi.

Operasyonun arkası sıra Şiran Cumhuriyet Altını Savcılığının talimatıyla adli tahkikata başlanırken, 3 insan çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: