Akıbet dakika haberleri… MSB: 1 leşker şehit oldu; 12 yıldırıcı tembel ağıl getirildi

MİLLİ Defans Bakanlığı (MSB), Şanlıfurfa Suruç hududunda, teröristlerce planlı roketatar tacizinde 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını açıkladı. Açıklamada, saldırının arkası sıra şiddetli altına alınan bölgede 12 teröristin süreduran arkaç getirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan bağlanmış açıklamada, “Suruç/ Şanlıurfa hududunda, 18 Eylül 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan bazuka tacizi sonucunda, alp zırh arkadaşımız Eriştirme Kontratlı Leşker İsmet Aybek şehit ergin, aynı kahraman cebe arkadaşımız de yaralanmış ve derhal hastaneye atıf edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede tayin edilen hedefler derhal keskin altına alınmış, bölgede evvel belirlemelere bakarak 12 terörist atıl hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar bitmeme etmektedir. Bizleri yoğun ayrımsız ızdırap ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden ermiş şehidimize Allah’tan rahmet, acıklı ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile kerim milletimize başsağlığı ve çıdam, dertli cebe arkadaşımıza evgin şifalar dileriz” denildi.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Bakan Akar, şehit Ulaştırma Sözleşmeli Asker İsmet Aybek için taziyet mesajı yayımladı. Twitter’dan yayımlanan taziye mesajında Akar, “Kahraman zırh arkadaşlarımız, 18 Ilkgüz 2022 tarihinde martir olmuştur. Yiğit şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları namına Allah’tan yağmur; kederli ailelerine ve kibar milletimize başsağlığı ve çıdam dilerim” ifadelerini kullandı.

Share: