Akşener’in Dinlediği Lokantacı: “Değiş Olmazsa Giderek Esnaf, Bu İşleri Bırakacak”

Fen: ÇAĞATAN AKYOL – Azrail: SADIST KARAKULOĞLU

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’un Fatih ilçesinde musahabe ettiği lokantacı, “İnanıyorum kim bu yürüyüşünüz, aynı dahakine kudret yürüyüşü olacak. Bu değişimi tığ dahi istiyoruz, çünkü değişim olmazsa yavaş yavaş bu esnaf, bu işleri bırakacak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Şişli ve Beyoğlu’nun ardından Fatih’te üstelik esnafı müzakere ederek sorunlarını dinledi.

Bir lokantaya giren Akşener, esnafa “İşler pekâlâ” diye sordu. İşlerin zamlardan âlem eskisi üzere olmadığını belirten esnaf, “Mücadele ediyoruz. Fiyatlar yükseldi diye niteleyerek bu işi bırakacak değiliz. İnanıyorum kim bu yürüyüşünüz, bir dahakine kuvvet yürüyüşü olacak. Bu değişimi biz birlikte istiyoruz, çünkü değişim olmazsa yavaş yavaş bu esnaf, bu işleri bırakacak” diyerek konuştu.

İşletmede kaç kişinin çalıştığını soran Akşener’e esnaf, 45 yanıtını verdi. Çarşıda ise kısaca 450- 500 kişinin çalıştığını öğrenen Akşener, “Bu cirim, büyük bire bir fabrikanın çalışan sayısı. Hem üretileni satıyorsunuz hem istihdam yaratıyorsunuz hem tüketiciye ulaştırıyorsunuz. Zımnında belkemiğisiniz” dedi.

“ÇAĞ, GÜNÜ TUTMUYOR”

Ayrıksı ziyaretinde Akşener’in “Ne kadar istihdam yaratıyorsunuz” diye niteleyerek sorduğu esnaf, “Periyot, haset tutmuyor bundan sonra. Tığ üretip satıyoruz. Çok şişman bastırık var amma inşallah düzelecek” dedi.

Daha sonraları aynı kuruyemişçiye uğrayan Akşener’e esnaf, Siirt fıstığı izaz etti. Esnaf, Akşener’i kamer böylecene Yenikapı’daki Siirt Günleri’ne dahi nida etti.Share: