Aldığı etten ‘şarbon’ bulaştıktan sonraları canını yumruk kurtardı! Çıktı evine ten sokmuyor

Elazığ’da kıpırdak Bekir Aydınlık , tahminî 2 kamer önceki ayrımsız kasaptan kırmızı deri aldı. O dolaşma eşinin namına yemeği kendisi özne Bekir Münevver, yemeği ailesiyle alay malay yedikten sonraları umum ve vücudunda yaralar artık. Entelektüel, yaraları sivilce diye hastaneye gitmedi. 9 ahit sonradan ivedi servise giden Işıklı, elan sonraları yaranın büyümesiyle yeniden hastaneye gitme kararı aldı.

YAŞADIKLARINDAN SONRA EVİNE BİR HENÜZ ET SOKMADI

Fırat Üniversitesi Hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde yapılan tetkiklerde Görgülü’birlikte karakabarcık tayin edildi. Hastanın et yediğini söylemesi üzerine bile buut Elazığ mülk Sağlık Müdürlüğü ile Ekincilik ve Orman iklim Müdürlüğüne iletildi ve ekiplerin ette yaptığı incelemede şarbona rastlandığı kaydedildi. 25 periyot hastanede yattıktan sonraları taburcu edilen ve bulaş riskinden etraf kısaca 2 aydır evinde oturan Görgülü, sağlığına kavuşmanın buruk mutluluğunu yaşıyor. Şifahane odasında kasabın kendisini konuşma etmesini beklediğini dile getiren Aydın, ayrıca o günden beri evine al deri almadığını ve almayı üstelik düşünmediklerini kaydetti.

25 PERIYOT SÜRESINCE TEDAVİ GÖRDÜ

Elazığ’dahi zindelik gösteren bire bir kasaptan tahminî 2 kamer geçmiş deri aldıktan sonraları hastanelik olduğunu dile getiren Bekir Okumuş, ” Bu etten bana şarbon bulaştı. Hastaneye gittim. Orada 25 gün otama gördüm, 15 haset kritik ve çok zordu. Benim açımdan geceleri çokça yanık geçiyordu. Antibiyotik, serum ve reçete tedavisi gördüm. Bu tedaviler soncundan taburcu oldum. Topluma bulaşmamam gerektiği söylendi. 2 aydır evimdeyim. İşimden gücümden oldum. Hiçbir aksiyon yapamadım ve el geçiniyorum. Bana antrparantez binlerce kanaat geldi ve çoğu gönül bu hastalığı bilmiyor” dedi.

“ETÇI BENİ HANGI ARADI HANGI BIRLIKTE SORDU”

Taburcu olduğu günden beri evine cilt sokmadığını ve imdi de almayı düşünmediğini tamlayan Vazıh, ” Bu hastalık jale etten bulaşıyor. Evine getirdiğin çiğ hitit eldivenle yıkarsan bulaşmaz. Fakat elinde iğne ucu büyüklüğünde benzeri şiddetli varsa bu çor doğrudan götürüyor. Benim elimde egzama vardı. Onun üzere tetik olalım. Ben o günden bugüne 2 kamer geçti eve vücut almamışım. Ten almaya korkuyorum zira şimdiye büyüklüğünde aldığıma birlikte pişmanım. Paramla cilt aldım ama geldi hayatıma mülk oldu. Bundan sonrasında dahi eve et alıp almayacağımı ant gösterecek. Antrparantez efsanevi sahiplerinden ricam, hayvanların aşılarını yaptırsınlar. Hastalıklı hayvanları kasaplara vermeyelim. Antrparantez kasap beni ne aradı hangi dahi yanıma geldi. Hastane odasında onu bekliyordum. ” diye niteleyerek konuştu.

Share: