Ali Çevrimli Başarır’dan Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’na ‘Dayanak İhalesi’ Tepkisi: “Çocuğuna Çanta Alamayan Esas Babalar Var, Siz Hamil Derdindesiniz”

CHP Mersin Saylav Şanlı Mahirane Başarır, Cahillik ve Spor Bakanlığı’nın bölüm usulüyle payanda gurur ihalesi yaptığını belirterek, “Çocuğuna çanta alamayan esas babalar var. Ayakkabı alamıyorlar; defter, tür ve silgi alamıyorlar ama, siz hamil derdindesiniz. Utanın biraz daha çok” dedi.

Büyük Yırtıkça Başarır, bugün yaptığı açıklamada, Toyluk ve Spor Bakanlığı’nın konuşma salonu amacıyla pazarlık usulüyle yapılan koltuk ihalesine tepki gösterdi. Başarır, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, bakanlığın kullanması üzere 1,5 buçuk milyonluk payanda ihalesi yapmış. Bunu da 21/b ile adrese teslim yapmış. İhaleyi üstelik hamil için yapmış. İktidarın elhak emniyetsiz bir payanda merakı var ama o koltuklara yararsız yatırım yapmayın. Filhakika siz, mümasil ayrımsız zamanda o koltukları kullanamayacaksınız. Bugün bu ülkede okullar açılıyor ve çocuğuna çanta alamayan esas babalar var. Başmak alamıyorlar; defter, kalem ve havlu alamıyorlar, amma siz dayak derdindesiniz. Utanın biraz çıktı.

SAYIN VEKIL, KOLTUKLARI DÜŞÜNECEĞİNE ÖĞRENCİLERİ FIKIR

Vekillik, konuşma salonu amacıyla 1,5 milyon TL’lik takviye alımı ihalesine çıkıyor. Bu ihalenin neresinde aciliyet var? Bu ihalenin neresinde tadımlık sunu fail bahis var? Bu ihalenin 21/b ile yapılmasının gerekçesi ne? Sayın Nazir, lütfen çıksın, bizi bilgilendirsin. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, koltukları yenileyeceğine öğrenciler üzere yurtları konforlu haline getirsin. Bakın, bakanlığın konuşma salonunda toplamda 638 skor hamil bulunduğu resmi sitede yazıyor. Kadın, bu maliyeti benzeri hesaplayalım. 1,5 milyon TL’ye eksiltme bırakılmış. Eğer ki bilcümle koltuklar yenileniyorsa bir tane konferans koltuğunun maliyetinin 2 bin 212 TL olduğu ortaya çıkıyor. Eyvah değil mi, tıpkısı konferans koltuğuna 2 bin 212 TL çevirmek? Sayın Bakan, koltukları düşüneceğine öğrencileri fikir.”Share: