Alkollü açkı kullanırken tıpkı çocuğun ölümüne illet olan kaymakama kullanılmamış fariza iddiasına bakanlıktan tekzip geldi

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktadaki gidiş geliş ışıklarında 15 Temmuz’da Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi şalter, yolun karşısına geçmeye etkin 13 yaşındaki Muhammet Polat’e, arkası sıra bile eksantrik tıpkısı araca çarpmıştı. Yaralanan Polat kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Ilçebay Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan güzeşte dahi Server Sinanoğlu’nun Çorum Valiliği Hususiyet Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu’nun hesabına ise Ağrı’nın Kabza Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ BITMEME ETMEKTEDİR”

İçişleri Bakanlığı eliyle yapılan açıklamada ise “Gâh matbuat nişane organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken beniâdem ve yaralanmalı gidiş geliş kazasına müdahil Server Sinanoğlu ile ilişik sâdır istihbarat ile ait aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lazım duyulmuştur. Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi yapılmış, Gercüş Kaymakamlığı’na ise apayrı aynı kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Dışarılık Hukuk Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu’nun görevden tenkil abur cubur bitmeme etmektedir. Konuyla ilgilendiren kendisine lüzumlu adli soruşturma gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi tarafından yönetimsel soruşturma sürmektedir” denildi.Share: