Amasya’da depremzede çocuğa veladet haset sürprizi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra ailesiyle Amasya’da mihman edilen depremzede yavru için sürpriz veladet günü kutlaması düzenlendi.

Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü personeli, Adıyaman’dan kente gelen ve Itimat ve Yurtlar Kurumu Sultan Bayezid Yurdu’nda kalan 10 yaşındaki Uca Kerem Balcı’nın mevlit günü olduğunu öğrendi.

Polis ekipleri ve Amasya Toyluk Merkezi çalışanları, Ulvi Asalet amacıyla sürpriz tebrik etkinliği düzenleyerek gözyaşı pastayla odasına gitti. Ekipler, pastasındaki mumları üfleyen çocuğun veladet gününü kutladı.

Ulvi Asalet Balcı, “10 yaşındayım, bu en adamakıllı veladet günümdü, teşekkür ediyorum. Herkesi çok seviyorum, çok adamakıllı aynı veladet haset partisiydi.” ifadesini kullandı.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Haşim Hedef Öztürk, gazetecilere, Padişah Bayezid Yurdu’nda 81 depremzede aileyi konuk ettiklerini söyledi.

Çocukları mutlu etmenin kendilerini de mutlu ettiğini vurgulayan Öztürk, “Çocuğumuzun tevellüt gününe iştirak ettik. Epey aynı hediyemizi sunduk. Yurdumuzda onları konuk etmekten mutluluk duyuyoruz. Onlar bizim misafirlerimiz, başımızın tacı. Elimizden geldiğince onlara arkalama için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hız ediyoruz.” dedi.

Balcı ailesinin evlerinin gösterişli hasarlı olmasından çevre 1 hafta geçmiş kente geldiği öğrenildi.

Share: