Anka Roket Takımı Rektör Tabakoğlu’nu konuşma etti

TEKNOFEST 2022 finallerinde “Gökdoğan” ismini verdikleri roketleriyle 81 mızıka ortada 9. olan Trakya Üniversitesi Zümrüdüanka Roket Takımı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.

Tabakoğlu, ziyarette mızıka üyelerini ve danışman akademisyenleri tebrik etti.

Üniversite yerine eğitimin yanında AR-GE ve inovasyona şişman derece vererek desteklediklerini belirten Tabakoğlu, “Zümrüdüanka Roket Takımı’nın çalışmaları de bunun yeryüzü adamakıllı göstergelerinden birisi. Gelecekte evcil ve milli uygulayım bilimi üretilmesi üzerine eke katkılar sunacaklarına inanıyorum. Talep ediyorum kim seneye daha iri başarılara imza atacaklar ve bizleri gururlandırmaya devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

Takımın akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Münevver Güllü dahi arsıulusal yarışmalara üstelik katılarak roketlerini eksantrik talih semalarında de uçurmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ziyarette topluluk üyeleri Bengisu Abat, Erhan Turan Agâh ve Mehmet Kaan Coşar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. It Canlı Aydoğdu ve İpsala MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dirimsel Arda kayran aldı.

Aksaray’birlikte gerçekleştirilen atışlarda evvel 10’a giriş başarısı göstererek nida edildikleri TEKNOFEST KARADENİZ’da stant açan Zümrüdüanka Roket Takımı, Samsun’daki curcuna alanında roketlerini sergilemişti.

Share: