Ankara Büyükşehir’in Malatya’ya Kurduğu Kıvrak Tasfiye Tesisi 12 Bin 500 Metreküp İçme Suyu Sağladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) mecbur Ankara Su ve Lağım Döşemi İdaresi (ASKİ) Umumi Müdürlüğü’nün depremin geçmiş günlerinde Malatya Terbiye Araştırı Hastanesi’ne kurduğu cıvıl cıvıl içmece suyu tasfiye tesisi, şimdiye dek bölgeye 12 bin 500 metreküp içme suyu sağladı. ABB Başkanı Mansur Yoğun, “Yaralarımızı almak, vatandaşlarımızın ivedi ve asıl ihtiyaçlarını eğlemek için çalışmaya bitmeme ediyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesinde yurttaşların ivedili ihtiyaçlarını karşılamaya müteveccih çalışmalarına devam ediyor. 871 teknik personel ve 152 komütatör ile deprem bölgesine revan ASKİ de içmece suyu sorunu ile boğuşan Malatya’bile, Terbiye Araştırma Hastanesi’ne kurduğu müteharrik içme suyu tasfiye tesisiyle 9 Şubat 2023 tarihinden itibaren bölgeye 12 bin 500 metreküp içme suyu sağladı.

Komutan Ciddi üstelik içtimai iletişim araçları hesaplarında, “Yaralarımızı girmek, vatandaşlarımızın acil ve esas ihtiyaçlarını diremek için çalışmaya bitmeme ediyoruz. ASKİ ekiplerimizin depremin ilk günlerinde Malatya Eğitim Bilimi Araştırı Hastanesi’ne kurduğu hareketli içmece suyu arıtma tesisi ile 12 bin 150 metreküp içmece suyu sağladık” paylaşımı yaptı.

Share: