Ankara gündem haberi: Ankara’da yarın ara sıra yollar trafiğe kapatılacak

ANKARA Inanma Müdürlüğü, ‘Ankara’nın Başkent Oluşunun 99. Yıldönümü Kutlamaları’ ve ‘Hükûmet Merkezi Hars Yolu Festivali’ dolayısıyla gâh yolların saat 09.00’dan program bitimine kadar trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, 13 Ekim Perşembe haset ‘Ankara’nın Hükûmet Merkezi Oluşunun 99. Yıldönümü Kutlamaları’ ve ‘Payitaht Hars Yolu Festivali’ dolayısıyla yapılacak etkinliklerle ait namına alınacak düzenlilik önlemleri kapsamında, saat 09.00’dan izlence bitimine kadar, bazı yolların trafiğe bağlı olacağını açıkladı.

Ankara Itimat Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Caddesinin Baruthane Kavşakla, Millet Kavşak arasında artan bölümü ile Çapa Çıkmaz’ın tamamının çift yönlü adına trafiğe kapatılmasını, gerekseme duyulması halinde; Seğmenler yoluyla alay yürüyüşünün yapılacağı; Çankırı Caddesi, Atatürk Bulvarı (Osmanlı Ağız ile Kavim Ağız arası), Anafartalar Caddesi, Germen Parkı Caddesi, İpek Caddesi, Bedesten Sokak, Gümrük Kolcusu Çıkmaz, Kalekapısı Çıkmaz ve Alitaş Çıkmaz ile üslup güzergahına bağlanan tamlık cadde ve sokakların koşa yönlü adına izlence bitimine kadar çevirgeç trafiğine kapatılacaktır” denildi.

Açıklamada, vatandaşlar kıygınlık yaşamamaları için Yer Altı Treni ve Ankaray kabilinden şişko taşıma araçlarını kullanmaları üzerine ilgi göstermeleri istendi.

Share: