Antalya Büyükşehir’den Depremzede Yurttaşlara Maneviyat Gezisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kente mevrut depremzede yurttaşlar için sürdürdüğü içtimai düzeltme çalışmaları kapsamında Bal Mumu Heykelleri, Akvaryum, Zooloji Bahçesi ve Antalya Müzesi’ne gezisi düzenledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Antalya Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hareket birliğiyle, Kahramanmaraş merkezli 6 Gücük Ay depremlerinin arkası sıra kente gelen yurttaşların içtimai, sportif ve kültürel çalışmalarla süreci sunu ferah şekilde atlatmalarına destek olunuyor. Başlatılan toplumsal iyileştirme çalışmaları çerçevesinde çiftteker eğitimi, tarihi ve doğa gezileri ile depremzedelere maneviyat veriliyor.

Içtimai ıslah çalışmaları kapsamında sonuç kendisine Hasan Subaşı Tesisleri, Teiaş 9. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü misafirhanesinde ve İstanbul Üniversitesi Antalya Konuk Evi’nde küsurat tahminî 200 depremzede için Bal Mumu Heykelleri ve Akvaryum gezisi düzenledi.  Bal Mumu Heykelleri ve Akvaryum gezisinin peşi sıra depremzede yurttaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanlar Bahçesi’ni gezdi. Yurttaşlar daha sonradan heykel koleksiyonuyla maruf Antalya Müzesi’ni gördü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür fail depremzede yurttaşlar, “Yetkililerimiz bizleri düşünüp hakeza benzeri gezi düzenlemeleri bizim için çokça anlamlı. Dev akvaryum, Hayvan Bilimi Bahçesi, Bal Mumu Heykeli, Antalya Müzesi’ne bayıldık. Antalya haddinden fazla adamakıllı tıpkısı kent. Burada yaşayanlar haddinden fazla bahtlı. Bizde şanslıyız bize üstelik kullanmak talih oldu. Haddinden Fazla teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

ETKİNLİKLER BITMEME EDECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Ofis Başkanı Türker Ahmet Özay üstelik kentte konuk edilen depremzede yurttaşlara kentin tarihi, turistik ve örenlik yerlerini dolandırmak istediklerini belirterek, “Depremzede vatandaşlarımıza sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklere devam edeceğiz” dedi. Etkinliklere gelmek isteyenlerin 0 242 321 24 70 numaralı telefonla iletişime geçilebileceği belirtildi.

Share: