Antalya Büyükşehir’in Yavru Desteği Sağladığı Gazipaşalı Üreticiler Nohutlarını Hasat Etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yavru desteği alan Gazipaşalı üreticiler baharda ektikleri nohutları hasat etti. Elde ettikleri mahsulden kıvançlı olan üreticiler, ağırlık durumda olan çiftçilere müteveccih desteklerin sürmesini istedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Konya’nın Ermenek ilçesi ve Mersin sınırına yakın olan 1800 rakımlı Yunt, yerli adıyla Cimbiti Yaylası’nda nohut hasadı sevinci yaşandı. Torosların zirvesinde meydan alan Cimbiti Yaylası’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından teberru edilen nohut tohumlarından elde edilen yayın hasat edildi. Üretimin değme anında nohut üreticilerinin yanında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, hasat sırasında da onları boydak bırakmadı.

“DESTEKLER DEVAM ETSİN”

Mayıs ayında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden rica ettikleri tohumları toprakla buluşturan ve hasadını gerçekleştiren Gazipaşalı müstahsil Nuri Tuncer, destekten akıbet etap mutlu olduklarını söyledi. Başkan Muhittin Böcek’in temas antlaşma üreticinin birlikte olduğunu söyleyen Tuncer, “Sadece bizim burada değil Finike, Takım, kısacası tarımın olduğu herhangi bir yerde Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteklerinin sürmesini istiyoruz” dedi.

“TEMAS ZAMAN BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Gazipaşalı müstahsil Mehmet Sönmez dahi Başbuğ Muhittin Böcek’in tarımın içinden gelen birisi olması nedeniyle üreticinin halinden çok iyi anladığını belirterek,  “Başkanımız bizlere değme tip desteği sağlıyor. Dilekçeleri yazarak nohut tohumu istedik ve gönderdi. Bu yıl baran birlikte yağdı. Nohutlar sunturlu oldu. Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: