Antalya ve Muğla’da okullarda ahenk eğitimi başladı

Antalya ve Muğla’daki anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda neva eğitimi başladı.

Antalya suret ve ilçelerinde uyum eğitimi programı kapsamında velileriyle okula gelen öğrenciler, öğretmenler eliyle yapılan bilgilendirmenin peşi sıra sınıflara yönlendirildi.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca muteber harmoni eğitimi programı çerçevesinde öğrenciler, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanıştı.

Okulları ülfet eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Aktif, eğitim hayatına başlayan meslek öncesi ve 1. sınıf öğrencilerine başarılar dileyerek, onların genişlik bol şekilde eğitim bilimi almaları için çalıştıklarını söyledi.

Yaz tatili boyunca okulları, öğrenci ve öğretmenlere en gani eğitim bilimi ortamını sunabilmek için hazırladıklarını vurgulayan Etkin, memleket genelinde birinci sınıfta 39 bin 840, okul öncesinde 102 bin 544 öğrencinin eğitime başladığını kaydetti.

Muğla

Muğla’bile İl Milli Terbiye Müdürü Emre Çay, neva eğitiminin önce gününde Reze Dumlupınar İlkokulu’nu mülakat etti.

Öz, yaptığı konuşmada, devlet genelinde 23 bin 910 öğrencinin okullarda neva haftası çalışmalarına katıldığını aktardı.

Düzenlenecek etkinliklerin uygulama çizelgesine bakarak, birinci bölüm ailelere yönelik “Çocuğum Okulda” sunumunun yapıldığını anlatan Çay, “Bu sunuma ekol yönetimi, dershane öğretmenleri ve delil öğretmenleri dahi katıldı. İkinci günde okul yönetimi ve sınıf öğretmenlerinin katılımıyla çocuklarıyla gelişigüzel ailelere gruplar halinde okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak. Sair günlerde ise ayrıntılar derslik öğretmenleri ile ahenk haftası etkinliklerine katılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Marmaris’teki anaokulu ve beş birinci sınıflarda dahi uyum eğitimi başladı. Eğitim kurumlarına mevrut mektepli ve velilere, uyum eğitimi için bilgelik verildi.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Sibel Gücük, Marmaris’te 2 bin 537 öğrencinin uzlaşma haftası kapsamında okulla buluştuklarını belirterek, hafta boyunca etkinliklerin süreceğini vurguladı.

Share: