Antalya’ya 400 milyon TL’lik spor yatırımı

SELIM Tümen Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 19 ilçeyi kapsayacak şekilde imzalanan 400 milyon TL’lik spor yatırımının filinta olmasını dileyerek, ” Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde iktidarlarımızda Antalya’mız turizm ve tarımın birlikte cesim aynı spor kenti olmuştur. İmzalanan 400 milyon TL’lik spor yatırımıyla bunu görebiliyoruz” dedi.

Turizm ve tarımın başkenti Antalya, AK Fırka iktidarı döneminde son 20 yılda yapılan spor yatırımlarıyla gelişigüzel 7 den 70’e herkesin spor yapabileceği aynı şehre dönüştü. Spor tesislerinin sayısı rastgele güzeşte zaman artarken Gençlik ve Spor Bakanı Aşure Ayı Kasapoğlu, Antalya’ya içerisinde yüzme havuzları, spor salonları, yurtlar, bilgisizlik merkezleri ve olimpik havuzun olacağı 400 Milyon TL’lik yatırımın müjdesini verdi.

“Protokol imzalandı”

Toyluk ve Spor Bakanı Aşure Ayı Kasapoğlu, Spor Bacak Düzenleme Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Antalya Valisi Ersin Müellif, DOĞRU Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Eksiksizlik Polat, İbrahim Münevver, DOĞRU Tümen Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Zor Gürhan’ın katılımıyla 400 milyon TL’lik spor yatırımlarının protokolü imzalandı. Vekil Kasapoğlu, “Antalya’da 19 ilçe karışma deneyimsizlik merkezi sıfır ilçe kalmayacak. Bu yatırımlar içerisinde olimpik havuz, cihet sahaları, spor sahaları kadar bire bir çokça bünye yapılacak. Antalya’ya kalburüstü olsun” ifadelerini kullandı.

“Yapılacak tesisler”

400 Milyon TL’lik spor yatırımları içerisinde; olimpik yüzme havuzu, Acı ilçesine 5 adet okul tipi spor salonu, Serik ilçesine 800 şahsiyet spor salonu, Kumluca ilçesinde spor salonlu deneyimsizlik merkezi ve ekol tipi spor salonu, Korkuteli ilçesine spor salonlu toyluk merkezi, okul tipi spor salonu ve halı kayran, Döşemealtı ilçesine spor salonlu gençlik merkezi, Demre ilçesine halı meydan, spor salonlu deneyimsizlik merkezi, Tümsekli ilçesine spor salonlu gençlik merkezi, Alanya ilçesine cahillik merkezi, meslek tipi spor salonu, Finike ilçesine spor salonlu cahillik merkezi ve Set ilçesine meslek tipi spor salonu yapılması planlanıyor.

“Antalya spor şehri oldu”

AK Tümen Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş imzalanan protokolün Antalya’ya ve Antalyalılara hayırlı olması temennisinde bulundu. Komutan Taş, “Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde iktidarlarımızda Antalyamız turizm ve tarımın yanında heybetli ayrımsız spor kenti olmuştur. Zaman imzalanan 400 Milyon TL’lik spor yatırımıyla bunu görebiliyoruz. Kül ilçelerimizde icap dallar, gençler ve yetişkinler kısacası toplumun bütün kemsinin spor yapması üzere nitelikli spor tesisleri yapılıyor. Bu süreçte Antalyamız amacıyla desteklerini hiçbir antlaşma esirgemeyen özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Cahillik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Milletvekillerimiz Mustafa Köse, Tuba Vural Cokal, Eksiksizlik Çelik, Atay Beyinli, İbrahim Kültürlü ve Senanur Çelik’e teşekkür ederim. Antalyamıza leziz olsun” ifadelerini kullandı. – ANTALYA

Share: