Arda Güler için tekâlif Fenerbahçe’ye değil Gençlerbirliği’ne yapılıyor! İşte sözleşmede vadi düz eleştiri ayrıntı

2019’bile altyapısından yetiştiği Gençlerbirliği’nden Fenerbahçe’ye nakil olan Ardıl Güler, performansıyla acun devlerinin transfer listesinde önceki sıralara tırmandı.18 yaşındaki yıldızın bu çıkışının arkası sıra, Gençlerbirliği’ne sürpriz tekâlif gelmeye başladı.

GENÇLERBİRLİĞİ TEKLİFİ AKSEPTANS ETMEDİ

Fanatik’in haberine göre, Ekonomik namına baskı günler geçiren Başkent ekibi, Arda Güler’in ahir satışında sahip olduğu yüzde 20 hisse üzere tıpkısı futbol konsorsiyumundan 3 milyon euro (55 milyon TL) teklif aldı. Ancak güzeşte ay başbuğ seçilen Arzulu Çankırı’nın bu behre üzere beklentisi en beş altı 5 milyon euro (91 milyon TL). Arda’ya olan faziletli bağ nedeniyle bu rakama ulaşacak bire bir teklifin gelmesi şaşırtı olamaz.

EZELİ RAKİPLER PAYI SATIN ALABİLİR

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki anlaşmada bire bir sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle ezeli rakipler Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor bile karışma doğmak için Türkiye’den herhangi bir topluluk de Ardıl Güler’in ahir satışından olacak yüzde 20’lik payı Ankara ekibinden satın alabilir. 17 yaşındaki talih, Alman devleri Bayern Münih ve Dortmund, İngiliz ekipleri Manchester City ve Arsenal ile İspanya’dan Barcelona yoluyla yakından izlem ediliyor.Share: