Arguvan Belediyespor yönetiminde 2 incizap

Geçtiğimiz günlerde kurultay kararı alınan TFF 3. Küme ekiplerinden Malatya Arguvan spor Kulubü’nde iki beniâdem kullanılmamış yönetimde meydan almayacağını açıklayarak istifalarını sundu.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) 3. Ligi 3. Grupta Malatya’yı külah eden Arguvanspor Kulübü, umumi kurula gitme kararı aldı. Yönetimi kurulu üyeleri arasında vadi alan Mustafa Muazzez ve Mehmet Beyaz Zehir iş yoğunluklarından periferi eskimemiş yönetimde düz almayacaklarını açıkladılar.

Kulüp Başkanlığına incizap dilekçelerini sunan Muazzez ve Eroin, geçtiğimiz mevsim BAL’da şampiyon olan Arguvanspor’un yaz dönemi oluşan kullanılmamış yönetime Belediye Reisi Mehmet Kızıltaş’ın davetiyle seçildiklerini belirterek, “20 gün kabil gücük tıpkısı süre zarfında grup planlaması, kamp çalışmaları, eskimemiş sezon hazırlıkları ve başka kulüp işleyişlerini maddesel ve manevi sorumluluklarımız içerisinde yürüterek, ortaya parçalanmamış Malatya’mızın sıcakkanlılık duyduğu, liyakatli olmayı amaç seçmiş, mali bakımdan sunu makul bütçeyle kurulmuş ayrımsız takım oluşumuna katkıda bulunduk” ifadelerine saha verdiler.

Görev yaptıkları müddet içre takımın gelişmesi ve ligde evvel yılı olmasına rağmen aç liglerde temelli olması üzere mücadele ettiklerini belirten yöneticiler, “Bu intikal sürecinde kulübümüzün karşılaştığı sorunları aşması adına elimizden gelen gayreti göstererek, yönetimi pekitmek amacıyla kurultay kararı alan komutan ve idare kurulundan affımızı istedik. Oluşacak yıpranmamış yönetimde kişi hareket dünyamızdaki hususi esbap nedeniyle düz almayacağımızı bu açıklamayla spor kamuoyuna yansıtma gereği hissettik. Tamlık bu süre süresince Malatya’mıza bu iyice kulübü ve takımı kazandıran özellikle Arguvan Belediye Başkanımız Mehmet Kızıldaş’a, maddesel ve manevi destekleriyle kulübü ayakta tutmaya çalışan hareket insanımız, kulüp başkanımız Cemal Altun’a, hocalarımız Sezai Yılmaz’a, Gazi Gülbaş’a, mecmu yöneticilerimize, pakt maharet ve idari personelimize, ayak topu emekçisi oyuncularımıza ve bizlerden desteklerini esirgemeyen spor kamuoyuna teşekkürlerimizi sunuyoruz. Arguvanspor’un şimdiden yeni yönetimine, topçu ve beceri heyetine başarılar diliyoruz” ifadelerine vadi verildi. – MALATYA

Share: