Artvin haberi | Artvin’de sonbaharın gelmesiyle oluşan ulam cümbüşü hakeza görüntülendi

Artvin’da sonbaharın gelmesiyle oluşan ilim cümbüşü hakeza görüntülendi

Foto safariyle kentin tabii güzellikleri fotoğraflandı

ARTVİN – Artvin’dahi Sonbahar’ın gelmesiyle oluşan nitelik cümbüşü, kente binlerce takipçisi olan sosyal medya fenomenleri aracılığıyla 250 kilometrelik yankı turizm rotasında görüntülendi.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü aracılığıyla tevhit edilen ve Orman spor kulübünün ikincisini düzenlediği yaklaşık 250 kilometrelik Şavşat- Borçka Eko turizm rotasında gerçekleştirilen ışık safari ile bölgenin benzersiz doğası fotoğraflandı.

Artvin’de dinamik binlerce takipçisi olan içtimai medya fenomenleri, yerel ve millî matbuat temsilcilerinin katıldığı foto safariyle kentin natürel güzellikleri fotoğraflandı.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yeşilin tonlarının yerini sarı, kırmızı, turuncu kadar damga cümbüşüne bıraktığı kentte kartpostallık görüntüler kaydedildi.

Artvin Orman Mıntıka Müdürlüğünün turizme kazandırdığı noktalardan olan Sahara Milli Parkı, Papart Vadisi ve Borçka Macahel vadisi ile Borçka Karagöl beğeni parkı Ekoturizm rotası domestik ve ecnebi turistler aracılığıyla bağ görüyor.

Kentin saf güzelliklerini ortaya fark etmek namına yapılan safaride fenomenler gündüz çekilen fotoğrafların yanında papart yaylasında çadırla konaklama ile akşam fotoğrafçılığı dahi yaptı.

“İnsan, Natür ve Spor” teması ile gerçekleştirilen ışık safari, Şavşat Güç karye Tempo Tepesinden başlayarak, Şavşat Karagöl, Rutav Gölü, Balık Gölü, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Maral Şelalesinin ardından Borçka Karagöl gezildi.

Katılımcılar iki ilçeyi birbirine bağlayan Macahell geçidinde bulut denizi üzerinden aktarılma batımını fotoğraflayarak programı sonlandırdı.

Marmaris’den programa katılan Youtuber ve hususi kanalda izlence yapımcı ve sunucu Sait Kılıçsallaysan, “Bire Bir doğasever adına bu safariye katılmaktan çok bahtiyar oldum. Artvin’e ilk defa geliyorum. İki gündür geziyoruz, yüzdelik 15’ini gördüm ama inanılmaz iyice bir yer çok bakir bire bir alan. Eko turizm ve natür turizmi açısından haddinden fazla balaban bire bir bölge olduğunu düşünüyorum. Burada kestirmece 5 bölümlük aynı belgesel çekmeyi planlıyoruz şuan 2 departman çektik, zaman kim etkinliği da bire bir bölümlük program yapacağım. Artvin’in saf güzelliklerinin tanıtılması üzere yapılmış iyicene benzeri etkinlik. Orman Mıntıka Müdürümüze çokça teşekkür ediyorum. Türkiye’nin gayrı ucundan bu ucuna gelmekte az çok güçtü amma olağandan değdiğini düşünüyorum” dedi.

Artvinli toplumsal iletişim araçları fenomeni Emrah Esmer, “Eko turizm rotasındayız. Zaman Rutav gölündeyiz Artvin Şavşat mevkiinde. Sonbaharın renklerini yaşıyoruz etkili bire bir şekilde. Birçok yâren çekimler yapıyor. Ego biraz daha açıktan çalıştım. Profesyonel makinelerle çalışan ihvan oldu. Elvan şuan gayet iyice. Gelgel az buçuk bulanık umarım ilerleyici saatlerde özge rotalarda daha pir çekimler olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Artvin Orman Spor Kulübü Başkanı Alim Çelik ise, “Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve Artvin Orman Spor Kulübü olarak fotoğraf safari gezisini gerçekleştirdik. Güzeşte sene bunun birincisini yapmıştık bu yıl ikincisini yaptık önümüzde ki sene bitmeme ettirerek anadan görme arkaç getireceğiz. Bu geziyle Artvin’in katıksız güzelliklerini ormanları ve eko turizm yollarının tanıtımını amaçlamaktayız” diye konuştu.

Orman Spor Kulübü Matbuat Sözcüsü Tasavvur Sebep üstelik, “Bu seneki fotosafari turumuzu iki bölüm olarak planladık. Bire Bir gece dinlenme kampı yaptık. Ardahan sınırı olan Sahara geçidinden başlayıp Borçka ilçemiz birlikte bitireceğiz. Şavşat’tan başlayıp Borçka’üstelik bitireceğiz iki ilçeyi görmüş olacağız. Bu kapsamda Artvin’bile bu güzergah dahi görülmesi müstelzim en domuzuna yerleri gezdirmeye çalıştık. Fotosafari etkinliğin dahi Şavşat’dan Borçka’ya kadar olan güzergahta sahara milli parkından başlayıp Şavşat Karagöl, Balıklı göl, Papart yaylasında ayrımsız gece konakladıktan bilahare Misyon karye, Maral Köyü, Maral Şelalasi, Camili ve Borçka Karagölle sonlandıracağız demin. Özellikle burada kim amacımız güz renkleri şuan çok evire çevire aynı ilim geçişi var. Yeşil, kırmızı, sarı ve mavinin cemi tonlarını arkadaşlarımız görüntüleme imkanı buldu. Bu görüntüleri bütün doğaseverlere ulaşmasını sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya fenomeni Özlem Öztürk, “Türkçesi kadrajıma takılan haddinden fazla adamakıllı videolar çektim. Deli Dolu yayınlarımız oldu. Kampla arkadaşlarla gelişigüzel katıldığımız oldu. Az Çok keyfiliydi. Bizlere böyle bir geziyi düzenleyen Orman Bölge Müdürlüğü açısından dahi fena hâlde bire bir aktiflik oldu. Yani burada ki arkadaşlarda kaynaşma imkanımız oldu. Yani hepimiz Artvin’birlikte yaşıyoruz ama çoğumuz birbirini tanımıyor” dedi.

Share: