Artvin malumat! Artvin’de kar yağışı sonrası yüksek kesimler beyaza büründü

Artvin’da kar yağışı sonrası erdemli kesimler beyaza büründü

ARTVİN – Artvin’bile deli dolu olan kar yağışı faziletkâr kesimleri beyaza bürüdü. Arhavi’nin 2 bin 200 rakımlı Nopapeni Yaylasında kar kalınlığı 30 santimetreyi bulurken, Şavşat’ta ise güz renkleri parafin örtüyle kaplandı.

Şark Karadeniz’bile sıcaklıklarının düşmesi sonrası Artvin ve ilçelerinde canlı olan bora yağış ve sevimsiz çekicilik, faziletkâr kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.

Arhavi’nin 2 bin 200 rakımlı Nopapeni Yaylası beyaza büründü. Kar yağışını punt bilici natür tutkunu, Yunus Hastürk, Şafak Hastürk, Mehabetli Pervan ve Osman Sarı, arazili araçlarıyla yaylanın yolunu tuttular. Macera sever 4 refik, araçlarıyla karlı yola ilerleyerek çıktıkları Nopapeni Yaylasında 30 santim karla karşılaştılar. Verimli eli nimetli fotoğraf çeken rüfeka Ekim ayında yağan kanı tadını çıkartılar.

Öte yandan Sonbahar renklerinin bilgili olduğu Sakin Site Ünvanlı Şavşat’ta ise boyut cümbüşü beyazla kaplandı. Zerrin, yeşil, kırmızı, turuncu ve kahverenginin tonlarının hakim olduğu ilçeye bir de kar beyazı eklendi.

Share: