Artvin’de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa’nın Yargılanmasına Bitmeme Edildi

KASIT İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde, 3 buçuk yıl önce eşi Sinem Karaboğa’yı boğarak öldüren Ferhat Karaboğa hakkındaki enstantane bitmeme etti. Karaboğa, cinayeti bir tane başına işlediğini belirtti. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için 7 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

Artvin’de kısaca dört sene önce Sinem Karaboğa’yı öldürdüğü iddiasıyla aranan Ferhat Karaboğa, suçunu itiraf ederek jandarmaya teslim olmuştu. Karaboğa’nın gösterdiği alanda kadının cansız bedenine ulaşılmıştı. Yargılamanın dördüncü duruşması bugün Artvin Dokunaklı Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Sanık Ferhat Karaboğa beyanında, İzmir’de ailesi ile husumetli olduğunu Ü.A.Ö.’in Ardanuç’a tayini çıktığını ve Sinem Karaboğa ile alay malay oraya gelmelerini istediğini söyledi. Duruşmada tanık yerine dinlenilen S.Y., ilçede ehlivukuf jandarma yerine fariza eden ve ilçeye alay malay geldikleri Ü.A.Ö.’yü Sinem Karaboğa’nın abisi adına bildiğini anlatım etti. Ferhat Karaboğa işteyken Ü.A.Ö’nün sık sık eve geldiği ve akşam geç saatlere büyüklüğünde Sinem Karaboğa ile alay malay oturduklarını ati sürdü. Karaboğa, eşi ile sık sık karakolluk olduklarını da söyledi.

İsmi güzeşte ve öldürülmüş Sinem Karaboğa ile aralarında alım satım olduğu argüman edilen Ü.A.Ö. ise Kars 2. Sakil Ceza Mahkemesi’nde rapor verdi. Duruşma, 2 tanığın daha dinlenmesine ve duruşmanın 7 Küçük Ay 2023 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Görüntü: ARŞİV

Share: