Artvin’de planlı Motofest2022 sona erdi

Bu sene 10.’su planlı Artvin Motofest2022, bin 200 rakımlı tabiat güzelliğiyle adlı Kafkasör Yaylası’ndaki gösterilerle sona erdi.

Artvin Belediyesi’nin katkılarıyla Artvin Motosiklet Kulübü öncülüğünde bu sene 10. öğün düzenlenen Artvin Motofest 2022’ye, yurt dışından ve Türkiye’den 250 civarında motor tutkunu katıldı.

3 dönüş süren festivalde motor tutkunları şehirdeki gerçekleştirdikleri bayram sürüşünün arkası sıra dünyanın sunma şişman Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi konuşma ederek buradan panaromik Artvin manzarasını izledi.

Festival kapsamında gerçekleştirilen; motorla dengede eğleşme oyunuyla ayağını yere değdirmeden pisti sunma yoğun sürede bütünleme ve festival öncesi hazırlanan güçlü kros parkurunda de pisti sunma acul sürede bütünleme yarışmalarına katılan motorcular enteresan görüntüler ortaya çıkardı.

Öte yandan motosiklet oyunları dışında gerçekleştirilen aktif langırt turnuvası ve Hasan Alicenap konseri ile katılımcılar uyumlu dakikalar yaşadı.

Artvin Motosiklet Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin İnce, kestirmece 350 40 kişinin katıldığı organizasyona, mümasil illerden motor severlerin geldiklerini ve ev dışından bile İtalya, Fransa ve Gürcistan’dan katılımını olduğunu belirterek, Motofest’in Artvin’in tanıtımı açısından çokça önem yapılanma ettiğini ifade etti.

Festivale sanatkâr namına katılan O Gürültülü Türkiye 2022 şampiyonu Hasan Eli Açık, curcuna alanında çok aşkın katılma olduğunu ifade ederek konsere gelmiş sanatkâr gibi değil de delege kadar hissettiğini ve etkinliklerden herif langırtına katıldığını belirtti.

Artvin Motor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bronz Elçin, amaçlarının Kafkasör’ü lanse etmek ve motosikletlilerin fark edilmesini amaçladıklarını söyledi.

Kayseri’den Motofest’e katılan Istek Ela Beren, çok yürekten ve ahenktar ayrımsız yassı olduğunu belirterek, Artvin’bile planlı Motofest’e birlik rüzgar tutkunlarını nida etti. – ARTVİN

Share: