Askerden mezun yerine geldi, babasını hastaneye götürürken kazada fert verdi

Askerden izinli kendisine geldi, babasını hastaneye götürürken kazada birey verdi

– Kazada babası ve kardeşiyle birlikte hayatını kaybeden er toprağa verildi

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da aynı otomobilin yapım halindeki ayrımsız köprüden düşmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden askerden izin adına gelen Bahir Çeviktekin ile sair 2 hayat toprağa verildi. Çevikten’in babasını hastaneye götürdükleri sırada kazanın yaşandığı öğrenildi.

Afyonkarahisar’da mazi meydana mevrut üzücü kazada 4 kişi yaşamın yitirmişti. Kazada hayatını kaybeden Hasan Çeviktekin’in cenazesi, Dinar ilçesi Tatarlı beldesindeki annesinin evine getirilerek toprağa verildi.

Yaşamını yitiren ve İskenderun Hat Komutanlığında çeri olduğu öğrenilen Bahir Çeviktekin üzere da Şuhut ilçesi Bademli köyünde askeri merasim düzenlendi. Törene Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tugay Osman Alp ve askeri erkan katıldı. Törenin peşi sıra kılınan cenaze namazının arkası sıra Çeviktekin’in cenazesi köy mezarlığına defnedildi. Bahir Çeviktekin’in askerden izne geldiği ve babası Emin Çeviktekin’i hastaneye götürdükleri sırada kazanın yaşandığı öğrenildi. Tehlikesiz Çeviktekin ve kocabaşı Hüseyin Atasoy’un cenazeleri birlikte kılınan namazın ardından Dinar ilçesi Doğanlı köyü mezarlığına defnedildi.

Kaza, Afyonkarahisar-Şuhut esmer yolu Halımoru köyü haklı akşam geç saatlerde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Hüseyin Atasoy idaresindeki 20 FT 500 plakalı otomobil el imal çalışmasının bitmeme ettiği bölgede çabucak sürücüsünün kontrolünden artık. Savrulan açkı evvel posta kenarındaki gidiş geliş tabelalarına çarptı, arkası sıra arazi birikintisini aşıp kısaca 5 metre yükseklikten yapımı bitmeme fail köprü inşaatına düştü. Kazanın arkası sıra çevredekilerin bilgi vermesi ile olay yerine çokça sayıda cingöz, 112 Evgin servis ile İl Kıran ve Acil Uzanım Müdürlüğü ekipleri atıf edildi. Bölgeye gelen ekipler taklalar attığı için adeta kağıt gibi ezilen otomobilde tahminî fire saat süren bir çalışmanın ardından Hüseyin Atasoy, ağababa Emniyetli Çeviktekin ile oğulları Bahir Çeviktekin ve Hasan Çeviktekin’in camit bedenleri çıkarıldı.

Share: