ASKON, ramazanda depremzede çocukların beraberinde

Rum Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) ASKON Umumi Heyet, ramazan ayının geçmiş orucunu depremzede vatandaşlarla açacak, ramazan ayı boyunca depremzede illerinde iftar programları düzenleyip çocuklara maneviyat aşılamak için her çağ muhtelif aktiviteler düzenleyecek.

ASKON’dan yapılan açıklamaya göre, topluluk, depremzede bölgelerinde kâin vatandaşlarla dayanışmasını devam ettiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASKON Genel Başkanı Orhan Işıklı, asrın felaketinin acısını dayanışma ile aşmaya çalıştıklarını belirterek, kayıpları düşüncesiz aktarmak benzer olmasa birlikte angajman ve dayanışma ile acıların hafifleyebileceğini aktardı.

Kültürlü, şunları kaydetti:

“Yaralarımızı ahali ele vererek bilcümle gelişigüzel saracağız. Depremin önce gününden beri depremzede illerimizdeyiz. Ramazan ayında bile kesinlikle havza halkını bekâr bırakmayacağız. Bu bağlamda dayanışmamız kapsamında ramazanın önceki iftarını Kahramanmaraş’ta umumi heyet üyelerimizin katılımı ile 2 bin can ile gelişigüzel gerçekleştireceğiz. Gene Zihayat ASKON koordinasyonunda ramazan ayı süresince seçkin gün Hacivat-Karagöz gösterisi, vukuf cümbüş yarışmaları, kukla gösterileri, hususi animasyonlar ve şovların ve farklı çokça sürprizlerimiz ile depremzede çocuklarımızın moralini faziletli sancımak adına aktiviteler tertipleyeceğiz. Gine bu bağlamda seçme akşam kesim illerimiz, eşleştirme yaptığımız depremzede illerimizde ramazan boyunca iftar ve sahur programları düzenleyecekler. Allah’ın izni ile bu günleri bütün birlikte balaban benzeri dayanışma ile atlatarak şehirlerimizi baştan eskisinden çokça elan sağlam temeller üstünde canlandıracağız.”

Share: