Ati Partisi Umumi Başkanı Davutoğlu’ndan “Başörtüsü düzenlemesi” açıklaması

Ati Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, başörtüsüne anayasal güvence çalışmalarına ilişkin, “Partiler arasındaki barışma ile kanuncu veya anayasal tıpkısı düzenleme, ati dönemler üzere müfit evet.” dedi.

Hayatını Damla Şentürk ile birleştiren partisinin Çorum İl Başkanı Hazar Coşgunsu’nun aynı dernek salonundaki düğününe katılarak, nikah şahitliği işleyen Davutoğlu, törenin peşi sıra nikah cüzdanını geline verdi.

Davutoğlu, düğünden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın tıpkı taraftan, “Başörtüsü sorunu yok”, değişik taraftan ise “Anayasal aranjman yapalım” dediğini söyledi.

Türkiye’dahi zamanında başörtüsü yasağının tek yasalı temeli olmadan zorbaca uygulandığını tamlayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

” 28 Şubat’ta ve 12 Eylül’da. Daha sonraları birlikte benim da ortamında bulunduğum, tabiatıyla Sayın Reisicumhur’nın de ortamında olduğu hükümetlerde fiili adına kalktı amma bunun yasal yahut anayasal güvenceye kavuşturulması lazım ki gittikçe tıpkı elan hiçbir siyasi, hiçbir kudret değişimi ile bu genişlik değişmesin. Bunun üzere ben serencam dönemdeki bu momentumu akla yatkın görüyorum. Partiler arasındaki anlaşma ile kanuni yahut anayasal bire bir düzenleme, gelecek dönemler amacıyla müfit olur.”

?????

Share: